Skocz do zawartości

Żwirek bazaltowy.


Szczepan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam akwa 72l. Mam w nim na razie zwykły żwirek. Chce go zastąpić Czarnym żwirkiem bazaltowym. Tylko jak będę miał już ten bazalt to mam stosować jakieś dodatkowe podłoże dla roślin np "acti substrate" czy może jakieś kulki nawozowe, a może nic nie stosować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Zależy jakie wybierzesz rośliny.

Część z nich typu zwartki pobiera składniki poprzez korzenie. Wtedy warto dać jakis biogrunt, substrat, kulki gliniane itp.

Część roslin natomiast składniki ze słupa wody, np mchy. Wtedy nie ma sensu inwestować w substraty itp.

Zastanów się jakie chcesz mieć zielsko w zbiorniku. Wtedy zobaczysz co potrzebujesz. Może sie okazać, że w zupełności wystarczy dać kilka kulek glinianych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rośliny i takie i takie. W zwykłym żwirku nie mam kulek glinianych, ale stosuje preparaty FERRO-ATKIV i AQUA-PLANT. Rośliny rosną jak szalone.

[edit]

 

 

Jeszcze zapomniałem. Jakiej średnicy bazalt będzie najlepszy :?:

Gost: Nie pisz posta pod postem, edytuj je!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

10kg powinno być ok :)

 

 

Podepnę się do tematu.. Mam żwir bazaltowy, ale jest on niestety dość ostry, a chcę mieć kiryski. Myślałem czy nie przykryć w niektórych miejscach cienkim żwirem ceramicznym w takim samym kolorze (w sklepach nie mogę znaleźć naturalnego czarnego podłoża bez ostrych krawędzi). Pojawia się pewien problem - żwir ten jest prawdopodobnie barwiony - po przełamaniu kamyka w środku jest beżowy. Oto ten żwir:

post-8478-13685162647526_thumb.jpg

Nie popsuje mi on wody w akwarium po jakimś czasie, a może pozostać przy bazaltowych kamieniach? (kiryski muszą być ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...