Skocz do zawartości

obsada do 150l Malawi


dEn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poza tym istnieją 2 rodzaje zbiorników Malawi co nie?

 

Dobrze kombinujesz, ale pytanie powinno raczej brzmieć "czy istnieją inne biotopy twardych i zasadowych afrykańskich jezior oprócz Malawi wykorzystywane w akwarystyce?". Owszem - istnieją.

 

Zwykle rozróżnia się dwa:

Malawi i Tanganika. Trochę różnią się między sobą.

 

Jest jeszcze trzeci, nieco zapomniany i mniej popularny biotop [choć wcale nie mniej warty uwagi] - mam tu na myśli jezioro Wiktorii. Trochę więcej o nich masz tu:

viewtopic.php?f=2&t=18525&p=165547&hilit=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli jednogatunkowe Malawi oraz kontrolowane przerybienie od 20 do nawet 10l na 1 rybę. Wiem co

to są biotopy. ;) Troszkę źle to ująłem.

Tu fajny artykuł na temat obsady:

http://www.malawi.pl/artykuly/malawi_w_domu.htm

Oraz na temat biotopów Malawi oraz ich mieszkańców w artykule nr. 56 Naszego Akwarium.

http://www.akwarystyka.com.pl/archive/i ... -4102.html

Zatem obsadę wybieramy pod dany biotop oraz ustalamy jak ma wyglądać dana obsada czy 1 gatunkowa, gdzie możemy podziwiać zachowania ryb oraz młode oraz wielogatunkowa z kontrolowanym przerybieniem, gdzie pysie nie walczą ze sobą gdyż jeden gatunek to 1/4 a mimo tego dochodzi do tarła ale przeżywa ok 3-4 młode. Są + i - jednego i drugiego wyboru. Skłaniał bym się w swoim przypadku do rozwiązania pośredniego. Dwa gatunki 1/4. Czyli 15l wody na 1 rybę. Co powiecie na takie rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli jednogatunkowe Malawi oraz kontrolowane przerybienie od 20 do nawet 10l na 1 rybę.

Zmień źródła swojej wiedzy. Kontrolowane przerybienie to technika bardzo stara i... prymitywna.

Nie znam obecnie osób które to teraz stosują.

Ryby żyją w takim ścisku że tracą swoje naturalne instynkty i zachowania.

Nie leją się, ale przerybienie sprawia że nie mają dobrych warunków w akwarium.

Nie polecam tego. Nawet na stronie której podałeś tego nie polecają...

Oczywiście nie zachęcam do obsadzania zbiorników w ten sposób, ale przykład ten podałem po to, aby pokazać, w jakich warunkach potrafią żyć i rozmnażać się pyszczaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skłaniał bym się w swoim przypadku do rozwiązania pośredniego. Dwa gatunki 1/4. Czyli 20-15l wody na 1 rybę. Co powiecie na takie rozwiązanie?

Odpowie ktoś??? Jakie dwa gatunki Mbuna mógłbym tam trzymać(Wiem już że muszlowców nie trzymamy z Mbuna)? Nie wrzeszczcie od razu, że mało miejsca, bo mógłbym ew skołować max do 15 cm długości do moich 80x35x55.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...