Jump to content

żółta woda

Recommended Posts

Witam kupilem dzisiaj harem pielegniczek kakadu i wsadzilem do wody liscie Tropical KETAPANG dla obniezenie ph i z kwaszenia wody ktora sie zrobila bardzo zolta saszeta siedziala w wodzie jakies 2 godziny i ja wyjalem i mam pytanko czy filtr to przefiltruje czy woda juz taka zostanie zolta ?

Woda zżółkła od garbników które uwolniły się z liści tzw. Czarna woda Jeśli masz silne oświetlenie to ono pomaga w rozkładzie właśnie tych garbników i woda się wyklaruje za jakiś czas ........ Do tego dochodzą podmianki wody które tez sprawią ze woda będzie znów całkiem przejrzysta Nie ma się czym przejmować to naturalne zjawisko i przemija samo o ile nie będziemy dawać nowych liści:)

Aha no to dobrze bo juz sie wytraszylem bo Pani w sklepie tak to zachwalala a mialem wsadzic zwykle liscie debu do akwa ale kupilem ta saszetke wlozylem po 2 godzinach przychodze a tu zolta woda i teraz wyglada jakbym 1 rok czasu wody nie zmienial :)

Ta saszetke włożylem na niecale 2 godziny i to wszytko juz nie zamierzam jej wkladac jak narazie :) musze doprowadzic teraz wode do stanu uzytkowalnosci. Powali same dojdzie w sorde mam podmianke wody a czy moglbym zastosowac tropical crystal czy to bez sensu ?

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...