Skocz do zawartości

co sądzicie o tym filtrze???


djmoniska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O jednak się pomyliłem.

HW302 bierze tylko 18W, a nie 35W tak jak mówiłem. ;)

Wiem że filtry z tej serii mają Ecik [zielony] i Shem [były moderator] - ale jak się sprawdzają to trzeba ich pytać.

 

Miesięcznie to [o ile dobrze liczę]:

18W=0.018kWh

0,018kWh*24h*30dni = 12,96kWh

Koszt to ok. 12,96kWh*0,55zł = 7 złotych 13 groszy [w zaokrągleniu] miesięcznie. //edit: coś za dużo mi to wyszło. :roll:

Nie zawsze trzeba z boku,można z tyłu umieścic,a niektóre pokrywy sa specjalnie do tego przygotowane...

No tak, ale moim zdaniem najlepszy obieg wody w akwarium jest wtedy gdy kaskada jest na bocznej ściance. ;)

a powiedzcie.. cichy jest?? idzie przy nim spac??

Idzie spać. Głośność porównywalna z FZN2 bez klapki, czyli bardzo cichy.

Nie bezgłośny, ale bardzo cichy. W nocy o wiele głośniejszy jest chociażby... zegarek na ścianie. ;)

U siebie mam kubeł zamknięty w szafce i praktycznie wcale go nie słyszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok teraz kwestia czym go wypełnić, bo filtr prawdopodobnie nie będzie miał w zestawie wkładów - albo będzie miał same gąbki. Tyczy się to przede wszystkim tych najtańszych [jeśli mówimy o allegro] aukcji po 100-110zł. ;)

 

Filtr ma 3 koszyczki. Do jednego proponuje dać raczej mechaniczne wkłady typu gąbka, wata.

Można by też dać prefiltr na wlot, ale nie każdemu to odpowiada - w końcu po to kupuje się kubeł żeby nic nie zajmowało miejsca w akwarium.

Pozostałe dwa wkłady radę wypełnić ceramiką, lub [tańsza alternatywa] keramzytem.

jedna wada że wewnętrzny

Druga wada [w porównaniu z kubłem] - o wiele mniejsza powierzchnia filtracyjna.

Dodatkowo jest głośniejszy, tzn. mam porównanie na żywo tylko modelu 350 i HW, ale skoro 350 był głośniejszy to dużo większy i silniejszy 1100 nie będzie cichszy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...