Skocz do zawartości

Eksperyment, a raczej jego koniec.


HAL9001
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Udział wzięli:

- baniak 45L [bez podłoża]

- filtr AquaEl Unimax 250 [k1-gąbka,wata,gąbka][k2-ceramina][k3-ceramika][k4-gąbka,bioferm,gąbka] *k=koszyk

- światło AquaEl DecoLight 3x11W [6500K, 8000K, 6500K]

- grzałka AquaEl Easyheater 100W [wiem że za duża, ale tylko taką miałem]

- rośliny pelia 5L, mech 5L, wgłębka tonąca 0.5L, gałęzatka 1szt około 7cm średnicy

- 10 otosków

- 10 galaxy

- 50 krewetek, różne gatunki

 

Przez ponad 80 dni nic nie robiłem w akwarium, tylko karmiłem na przemian suche, mrożonka i uzupełniałem odparowaną wodę. Nie odmulałem, nie zmieniałem wody, nie czyściłem szyb od wewnątrz, nie czyściłem filtra ani gąbki na rurze ssącej.

 

Co z tego wynikło:

Test kropelkowy JBL [ale nie ja go robiłem, tylko oddałem wodę do sklepu i taki wynik oddali]

pH - 7

KH - 6

GH - 4

NO2 - 0

NO3 - 10

 

Krewetki - przybyło około 50 szt.

Otoski - jeden padł bo wlazł między gąbkę a szybę i się nie mógł wydostać

Galaxy - przybyło 4 szt. narybku

 

Brak glonów na szybach i roślinach, brak filmu bakteryjnego. Nie wiem ile jest gnoju na dnie, ale jutro będę je opróżniał więc zobaczę i dodam zdjęcie ile go było.

 

Fotki za godzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czekamy na foty a robiles zdjecia np co tydzien?

Nie, ale poddałeś mi pomysł na następną zabawę, tylko muszę kupić jakiś aparat, bo nie chcę sobie uziemić lustrzanki na 3 miechy.

Według cb to jest "zabawa"? Może i tym razem "dobrze poszło", ale kto wie, co się nast. wydarzy. Ja bym tam nie eksperymentowała, bo wiem, czym to śmierdzi niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda bo było by widać wszytko jak na ręku.

Na jutubie jest pełno filmików np jak gość zapuszcza brode i codziennie rano robi zdjecia albo jak buduje mase albo zrzuca coś ciekawa sprawa

 

Poprostu kolega pobawił się w akwarium typu low tech i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile eksperyment jest ciekawostką i jako taki jest bardzo cenny, to mam nadzieję że nie będzie on przykładem np. "żeby nie robić podmian" dla osób które w 45l nie dadzą wielkiego kubła, małej i niebrudzącej obsady i sporej biomasy roślinnej połączonej z mocnym światłem - przy czym nie będą badać na bieżąco parametrów. ;)

 

Poprostu kolega pobawił się w akwarium typu low tech i tyle

To akwarium nie ma nic wspólnego z LT.

Wprost przeciwnie - w LT jest specjalnie dobrane podłoże, nie ma nadfiltracji, jest słabe światło i obsada która produkuje dużo amoniaku. To całkowite przeciwieństwo tej techniki. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały Sajgon. Umyłem tylko szyby od zewnątrz bo były zacieki po dolewkach

Dołączona grafika

 

Miało być widać dno ale nie wyszło, mam już rozłożone wyrko i nie miałem się jak ustawić

Dołączona grafika

 

Żeby pokazać ten glon musiałem na obiektyw założyć dodatkową soczewkę +10 i jest tylko w jednym miejscu

Dołączona grafika

 

======================================

Te dwa zdjęcia też są z eksperymentalnego baniaka robione wczoraj.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

======================================

 

Według cb to jest "zabawa"? Może i tym razem "dobrze poszło", ale kto wie, co się nast. wydarzy. Ja bym tam nie eksperymentowała, bo wiem, czym to śmierdzi niestety...

Spokojnie Cloe mam jeszcze inne działające baniaki więc jak by coś złego się działo mam gdzie zwierzynę przesadzić. Nie jestem sadystą. Ale było miło patrzeć jak zbiornik zarasta, otosy i krewecie hulają, szyby czyste a ja nie muszę moczyć co tydzień łap aby przycinać, odmulać, czyścić szyby itd, itd. Zbiornik sam żył, poza dolewkami odparowanej wody i pokarmem nic nie robiłem, nawet szyby przykrywającej zbiornik nie podniosłem. Jak padł otosek też go nie wyciągałem, tylko poruszyłem rurą aby spadł na dno, a tam zajęły się nim krewetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz inne akwa, to ok ;):) Fajnie jest mieć takie duże akwa (i to nie jedno) ;) ja muszę prawdopodobnie skończyć studia, żeby kupić sobie większe ;p rodziców nie ma szans urobić ;) chyba, że po kryjomu bd zbierać i sobie sama kupię ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...