Skocz do zawartości

POMOCY !!!! ;) Stabilizacja parametrów wody


meloow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Akwaria mam już od kilkunastu lat i jakoś zawsze za bardzo o nie dbałem tzn, woda zawsze czysta, rybki sobie pływały itp. od 3 lat mam akwarium 112L i tak przez te 3 lata sobie było aż trafiłem TU ;) i zaplanowałem, że muszę coś z tym moim zrobić.

 

 

post-7923-1368516230168_thumb.jpg

 

ale do sedna po tuningu pojawił się problem z glonami i parametrami wody.

 

mój setup

 

lampy SUN-GLO 4200K 20W oraz POWER-GLO 16000K 20W + odbłyśniki (Sterowanie czasowe)

Oświetlenie nocne 4 LEDY białe 10mm (Sterowanie czasowe +/- godzina po/przed oświetleniem głównym)

 

Filtr wew. AQUEL 8W 500l/h filtr spora gąbka

Grzałka 100W termostat

Napowietrzacz na całej długości akwa dający mini bąbelki

 

Pokarm OVO-WIT oraz BIO-WIT wymieszane 1/1 i sproszkowane

 

po przeprowadzeniu testu PH (JBL w płynie) PH woda w akwarium ma 6ph karnówka 7ph

to też kupiłem krople AQUALKAL po kliku dniach ph podniosło się do 6,5ph :(

 

raz dodałem płyn Ferropol JBL.

 

Dziś przyszły paski 5w1 i wykonałem testy, po których byłem w szoku tylko NO2 jest OK.

Reszta zgroza i tak.

 

NO3 250mg/l

NO2 0mg/l

GH 4x >21*d

KH 3*d

PH 6,4

 

Dodatkowo wyczytałem ze na glony dobre są rybki roślinożerne to też kupiłem kilka i teraz obsada ma się tak

 

10x Neon

3x otosek

3x kosiarka

2x krewetka amino (jedną chyba ukatrupiłem przez przypadek)

2x molinezja

5x kirys 3x pstry i 2x w plamki

1x mułojad

1x bocja tygrysia

1x glonojad czy jak mu tam.

 

Niestety na roślinach są glony i teraz rośliny wyglądają ohydnie.

 

post-7923-13685162302155_thumb.jpg

post-7923-1368516230259_thumb.jpg

 

 

No to teraz nawjażniejesze pytanie, co polecacie zrobićod czego zacząć aby poprawić parametry wody ....? Brak mi koncepcji

 

fotki dodam jak tylko je obrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wysokie KH i GH to lałem wodę destylowaną. 20-30 litrów i parametry się wyrównały przy okazji NO3 też zbijesz. Odecnie podmieniam na kranówkę odstaną i bez problemu parametry utrzymuję. Co do PH to wydaje mi się że troszkę większe napowietrzanie powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2x krewetka amino (jedną chyba ukatrupiłem przez przypadek)

Amano ;)

 

Co do pH, to pomoże preparat TROPICAL AQUALKAL pH PLUS, lub (jeśli bd taka potrzeba ;) ) TROPICAL AQUALKAL pH MINUS. Służą one do korygowania pH - pierwsze do zwiększania, a drugie do zmniejszania odczynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chemia do zwiększenia Ph bym nie kombinował. Nagłe skoki Ph nie są dobre dla ryb.

Co do stężenia NO3 to testy paskowe mogą przekłamywać. Lepiej zbadać NO3 testami kropelkowymi.

W obniżeniu no3 możne pomoc ci zasadzenie Moczarki w akwarium na na tafle wody danie Pisti.

Na dno krewetki RC bo to smakosze glonów.

Jak często robisz podmiany wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, krewetki Amano

 

Mam preparat AQUALKAL nie mam wrażenie że musiał bym codzień dodawać ten preperat aby było ok.

 

@Largini wodę podmianiem co tydzień ok 20L

 

W obniżeniu no3 możne pomoc ci zasadzenie Moczarki

ok jutro kupię coś takiego

 

w akwarium na na tafle wody danie Pisti.

nie rozumiem możesz mi to jaśniej napisać ;)

 

Na dno krewetki RC bo to smakosze glonów.

co to za krewetka RC ?

 

PS. sorrki ale nigdy nie wgryzałem się bardziej w temat hodowli akwarium to też niektóre terminy są mi całkiem obce ale mam nadzieję powoli opanować temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś kupiłem dwie moczarki i juz się moczą w akwarium, dodatkowo kupiłem testy kropelkowe na NO3 firmy DAJANA.

 

i tak zrobiłem testy paskowe które nadal pokazują NO3 250mg/l natomiast testy kropelkowe pkazują NO3 0mg/l - testy wykonane po dwa razy w odstępie godziny !!!!

 

natomiast w przypadku PH to testy (pasek z krople JBL) raczej się pokrywają ze sobą.

 

glony usuwam scierakiem magnetycznym a dno też sprzatam.

 

teraz to mam mętlik w głowie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...