Skocz do zawartości

192l. 80/40/60


Co-2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z chęciom zmiany obsady mojego akwa viewtopic.php?f=22&t=26005

Z :

4 skalary

2 motyliwce

ok 8 kirysków

1 samiec mieczyka + jakiś narybek

3 zbrojniki

 

Na

1+1 Dyskowiec i ile się uda krwisto czerwone w paski coś takiego Dołączona grafika

2 motylowce

10-15 neon czerwony/ inessa

8 kirysków (nie wiem jeszcze jakich)

krewetki RC

 

I się nasuwa pytanie czy może być taka obsada na wymianę i czy można wcisnąć tam 1+1 ramireza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie widzę tu placków 20x20cm. Możesz z nimi spróbować oczywiście. Licz się z tym że to bardzo trudne ryby. Gdy będzie tylko jedna para podejrzewam że będę zestresowane co liczyć się będzie z dużą podatnością na choroby. Stres + liczna obsada + za małe akwarium. Te rybki moim zdaniem nie przeżyją miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem chwile o rybkach które chcesz mieć. 50l netto na rybę...czyli ja na Twoim miejscu nie dawał bym innych ryb oprócz kirysków na dno. Po pierwsze dysków powinno być więcej żeby mogły się dobrze czuć, więc lepiej dodatkowo nie stresować ryb zbyt dużą ilością ryb innego gatunku. Oglądałem Twoje akwarium ze skalarami i nie wyglądało to jakoś oszałamiająco. Moim zdaniem żeby paletki pod Twoją opieką czuły się w miarę dobrze dobrze, musisz wybudować zbiornik o którym kiedyś mówiłeś.....yyyyyy 3750 litrów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę kontynuował rozmowy o owym 3750L, bo to taki raczej żart był z tymi paletkami w tym akwarium. Stwórz odpowiednie akwarium dla swoich skalarów a po jakimś czasie pomyśl o dyskach. Obecnie myślę że masz duże plany a małą wiedzę i możliwości stworzenia odpowiednich warunków dla nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak je teraz kupie młode to jak będzie większe to żeby nie dokupywać tylko odchować . Z paletkami łatwiej jak ze skalarami bo one wydzielają pokarm ze skóry dla małych a u skalarów z niczym takim się nie spotkałem...

Rozmnażanie dysków i odchowanie młodych to też nie takie hop siup... Na pewno nie jest łatwiej niż ze skalarami. Jak chcesz rozmnażać - to nie kupuj innych ryb.

Akwarium zrobiłbym sterylne, bez podłoża i ozdób - jak najwięcej miejsca dla ryb, dodatkowo byłoby Ci łatwiej dbać o czystość. Pamiętaj że ewentualna strata tych rybek to też cios... dla kieszeni, bo za parkę takich dysków jakie chcesz zapłacisz pewnie trzycyfrową kwotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...