Jump to content
Sign in to follow this  
bahu100

[160l] morskie

Recommended Posts

Mieszkańcy superaśni :) Co do akwa to takie 7/10 parę zmian można by było wprowadzić,np.ułożenie skał ;)

aktualizacja: glony fajnie schodzą zbiornik stabilizuje się, wyszło trochę cyjano ale przez to że przesadziłem z podawaniem wodki .Teraz czas na dopieszczanie :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Baniaczek fajny też ostanio zbieram się za załozenie skrawka oceanu, ile cię kosztowała taka 60 jeśli można wiedzieć ?

Świetny efekt, tylko pogratulować. Jakieś plany na większe morskie? Dołączam się również do wcześniejszych wypowiedzi, jak cenowo?

O niebo lepiej!Teraz jest przepięknie-gratki ;)

Fantastycznie to akwa wygląda ,niby 60 l ale sprawia wrażenie dużo większego .:D

Też na początku myślałem, że to 60L, ale przeczytałem temat od deski do deski...

Dołączam się do pytania; ile Ciebie to wyniosło?

Nie przepadam za solniczkami, ale Twoja jest jedną z niewielu, która mnie zachwyciła.

Miesięczny kosztorys utrzymania tego zbiornika wynosi... ?

Niektórzy tu piszą "...nie przepadam za morszczakami..." mi większej różnicy morszczak nie robi praktycznie każdy mi się podoba jest to w nim wyjątkowe, że trzeba dużo czasu i pieniędzy poświęcić oraz trzeba mieć wiedzę.

Dołączam się do pytań Pley'a.

ps. Może wartałoby zmienić nazwe tematy z [60] na [160] ? ;)

Na plus na pewno wygląd koralowców, w większości są w niezłej kondycji.

Masz jednak poważny problem z glonami, zdjęcie jest małe, ale sadzę, że to Derbesia. Niestety to upierdliwy glon. Masz same miękkie korale, więc parametry wody nie muszą być idealne, ale skoro dorobiłeś się takich glonisk to może warto co nieco poprawić. Możesz zaopatrzyć się też w ślimaka (Dolabella), który się tymi glonami z pewnością zajmie, ale najlepiej jakbyś mógł go od kogoś pożyczyć, bo jak już zeżre wszystko to najpewniej padnie z głodu. Można też z Derbesią walczyć wysokim poziomem magnezu, ale wpierw należy zadbać o parametry wody. Doraźnie powinieneś usuwać glony mechanicznie (najlepiej wyrywać, to co zostanie szczotkować). Warto o to zadbać, bo niestety te glony potrafią skutecznie "zagłuszyć" koralowce (Protopalythoa już nie wyglądają specjalnie kwitnąco).

Witam kolege bardzo ladne to akwa tak dalej kolego

Na plus na pewno wygląd koralowców, w większości są w niezłej kondycji.

Masz jednak poważny problem z glonami, zdjęcie jest małe, ale sadzę, że to Derbesia. Niestety to upierdliwy glon. Masz same miękkie korale, więc parametry wody nie muszą być idealne, ale skoro dorobiłeś się takich glonisk to może warto co nieco poprawić. Możesz zaopatrzyć się też w ślimaka (Dolabella), który się tymi glonami z pewnością zajmie, ale najlepiej jakbyś mógł go od kogoś pożyczyć, bo jak już zeżre wszystko to najpewniej padnie z głodu. Można też z Derbesią walczyć wysokim poziomem magnezu, ale wpierw należy zadbać o parametry wody. Doraźnie powinieneś usuwać glony mechanicznie (najlepiej wyrywać, to co zostanie szczotkować). Warto o to zadbać, bo niestety te glony potrafią skutecznie "zagłuszyć" koralowce (Protopalythoa już nie wyglądają specjalnie kwitnąco).

Glon w znaczącym stopniu ustępuje mówiąc prawdę nie wiem dlaczego(może skała słabej jakości) jeszcze się utrzymuje bo parametry są ok

ph-8,5

kh-8

no3-15

po4-0

ca-400 mg/l

mg-1400mg/l

Te akwarium dla mnie wygląda na minimum 200l .Bardzo piękne akwarium może kiedyś postawie takie. ;)

Parametry wody faktycznie przyzwoite jak na akwarium z miękasami. Choć test na PO4 powinieneś wymienić. Z resztą poziom 0 w Twoim przypadku byłby mocno niepożądany.

Skała faktycznie mogła być tu powodem, zwłaszcza jeśli była z tzw. dojrzałego zbiornika.

Pozostaje trzymać kciuki i życzyć powodzenia.

test PO4 mam jbl reszte salifert więc może nie być wiarygodny, zbije no3 do 5 zobaczymy jak gloniska zareaguja

Przedtem akwarium bardzo ładnie wyglądało ale domagał bym się aktualizacji.

Opisz jak je prowadzisz - co ile podmiana, co lejesz do wody, itd.

Nie myślałeś o przejściu na Reef Cristals ?.

Czemu w temacie jest [160l] a nie [60l] :)

Opisz jak je prowadzisz - co ile podmiana, co lejesz do wody, itd.

Nie myślałeś o przejściu na Reef Cristals ?.

Czemu w temacie jest [160l] a nie [60l] :)

W temacie jest 160l bo przesiadłem się z 60l na 160l, na razie sól IO wystarczająca,podmianki co 2 tygodnie około 10l. Do akwarium nic nie leje bo nie ma takiej potrzeby mam same koralowce miękkie, w nocy wrzucam kostkę planktonu ,zdjęcia wstawię jutro

Przepiękne akwarium odnosi się wrażenie że jest o wiele większe.Gdybym mógł coś tu zmienić to więcej koralowca.Ale jest naprawde pięknie i wielkie gratki bahu :).