Skocz do zawartości

[160l] morskie


bahu100
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Też na początku myślałem, że to 60L, ale przeczytałem temat od deski do deski...

 

Dołączam się do pytania; ile Ciebie to wyniosło?

Nie przepadam za solniczkami, ale Twoja jest jedną z niewielu, która mnie zachwyciła.

 

 

Miesięczny kosztorys utrzymania tego zbiornika wynosi... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy tu piszą "...nie przepadam za morszczakami..." mi większej różnicy morszczak nie robi praktycznie każdy mi się podoba jest to w nim wyjątkowe, że trzeba dużo czasu i pieniędzy poświęcić oraz trzeba mieć wiedzę.

 

Dołączam się do pytań Pley'a.

 

ps. Może wartałoby zmienić nazwe tematy z [60] na [160] ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na plus na pewno wygląd koralowców, w większości są w niezłej kondycji.

Masz jednak poważny problem z glonami, zdjęcie jest małe, ale sadzę, że to Derbesia. Niestety to upierdliwy glon. Masz same miękkie korale, więc parametry wody nie muszą być idealne, ale skoro dorobiłeś się takich glonisk to może warto co nieco poprawić. Możesz zaopatrzyć się też w ślimaka (Dolabella), który się tymi glonami z pewnością zajmie, ale najlepiej jakbyś mógł go od kogoś pożyczyć, bo jak już zeżre wszystko to najpewniej padnie z głodu. Można też z Derbesią walczyć wysokim poziomem magnezu, ale wpierw należy zadbać o parametry wody. Doraźnie powinieneś usuwać glony mechanicznie (najlepiej wyrywać, to co zostanie szczotkować). Warto o to zadbać, bo niestety te glony potrafią skutecznie "zagłuszyć" koralowce (Protopalythoa już nie wyglądają specjalnie kwitnąco).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na plus na pewno wygląd koralowców, w większości są w niezłej kondycji.

Masz jednak poważny problem z glonami, zdjęcie jest małe, ale sadzę, że to Derbesia. Niestety to upierdliwy glon. Masz same miękkie korale, więc parametry wody nie muszą być idealne, ale skoro dorobiłeś się takich glonisk to może warto co nieco poprawić. Możesz zaopatrzyć się też w ślimaka (Dolabella), który się tymi glonami z pewnością zajmie, ale najlepiej jakbyś mógł go od kogoś pożyczyć, bo jak już zeżre wszystko to najpewniej padnie z głodu. Można też z Derbesią walczyć wysokim poziomem magnezu, ale wpierw należy zadbać o parametry wody. Doraźnie powinieneś usuwać glony mechanicznie (najlepiej wyrywać, to co zostanie szczotkować). Warto o to zadbać, bo niestety te glony potrafią skutecznie "zagłuszyć" koralowce (Protopalythoa już nie wyglądają specjalnie kwitnąco).

Glon w znaczącym stopniu ustępuje mówiąc prawdę nie wiem dlaczego(może skała słabej jakości) jeszcze się utrzymuje bo parametry są ok

ph-8,5

kh-8

no3-15

po4-0

ca-400 mg/l

mg-1400mg/l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry wody faktycznie przyzwoite jak na akwarium z miękasami. Choć test na PO4 powinieneś wymienić. Z resztą poziom 0 w Twoim przypadku byłby mocno niepożądany.

 

Skała faktycznie mogła być tu powodem, zwłaszcza jeśli była z tzw. dojrzałego zbiornika.

 

Pozostaje trzymać kciuki i życzyć powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Opisz jak je prowadzisz - co ile podmiana, co lejesz do wody, itd.

Nie myślałeś o przejściu na Reef Cristals ?.

Czemu w temacie jest [160l] a nie [60l] :)

W temacie jest 160l bo przesiadłem się z 60l na 160l, na razie sól IO wystarczająca,podmianki co 2 tygodnie około 10l. Do akwarium nic nie leje bo nie ma takiej potrzeby mam same koralowce miękkie, w nocy wrzucam kostkę planktonu ,zdjęcia wstawię jutro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...