Skocz do zawartości

[160l] morskie


bahu100
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

Nie przepadam za morskimi, ale ten nawet daje fajny klimat.

Jak można nie przepadać za morskimi zwłaszcza rafowymi?!

Nawet 20l morskie akwarium jest wspanialsze od 2000l roślinnego.

 

Zupelnie sie z tym nie zgodze, ryby oceaniczne w tak malym akwarium, sama nazwa mowi za siebie ocean... A, nie bajoro!!! cos co mi sie kojarzy z czyms wielkim, nieskonczenie duzym z bogactwem zycia. Trzymac w 20 litrach i jeszcze mowic, ze to jest piekne... Ocean jest najwspanialszy na zywo a nie w 20l wody!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przepadam za morskimi, ale ten nawet daje fajny klimat.

Jak można nie przepadać za morskimi zwłaszcza rafowymi?!

Nawet 20l morskie akwarium jest wspanialsze od 2000l roślinnego.

 

Zupelnie sie z tym nie zgodze, ryby oceaniczne w tak malym akwarium, sama nazwa mowi za siebie ocean... A, nie bajoro!!! cos co mi sie kojarzy z czyms wielkim, nieskonczenie duzym z bogactwem zycia. Trzymac w 20 litrach i jeszcze mowic, ze to jest piekne... Ocean jest najwspanialszy na zywo a nie w 20l wody!!!

Nie wiem skąd wziąłeś nazwę "ryby oceaniczne". Może ona funkcjonuje dla ryb typu tuńczyk, dorsz itp. W 20l sam bym nie hodował żadnej ryby mimo że ludzie umieszczają w nich najczęściej parkę błazenków. Ale w takim akwarium można hodować ślimaki, kraby, rozgwiazdy itp. I w takim małym akwarium tworzy się biotop "rafa koralowa" a nie jakiegoś pustego obszaru gdzie jest tylko piach. Przy skalnych brzegach często po odpływie powstają bajorka gdzie ryby i inne zwierzęta żyją. Często z nich hodowcy wyławiają zwierzęta do swojego zimnowodnego morszczaka. Wiadomo że im większe tym lepsze a w przypadku morskiego liczy się to potrójnie ale nawet w 20l doświadczony pasjonata może zrobić prawdziwe cudo nie koniecznie z rybami. Nikogo nie namawiałem do trzymania ryb w takim słoiczku. Ale mi nie wmówisz że akwaria morskie Ci się nie podobają! Bo w to ni uwierzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie za dużo skał za mało piachu. To na pierwszy rzut oka.

 

Widać ze zdjęcie jest robione od razu po zalaniu.

 

Zastanawiam się po co aż tyle cyrkulatorów.

Skała = filtracja znaffco, piach to tylko dekoracja i ewentualne źródło problemów, 2cm starczą nikt nie będzie w nim roślin sadził.

Cyrkulacja wokół skały to podstawa, lepiej mieć 3 mniejsze cyrkulatory niż 1 większy. Eliminujesz martwe strefy i jeszcze raz filtracja, filtracja :) Woda nigdzie nie może stać bo właśnie tam zacznie odkładać się detrytus.

 

Po przeczytaniu wątku chciałbym Ci bahu zwrócić uwagę, że z tym używanym piaskiem to nie do końca szczęśliwy pomysł.

Piach to siedlisko detrytusu, syfu i najczęstsze źródło problemów. Zwróć uwagę że wiele kuracji zaczyna się od wywalenia piachu z baniaka. Ja chyba będę wymieniał żywy aragonit na nowy co roku.

 

Dokładniejszy opis sprzętu ??

za mało światła . JAkie wymiary ??

Drugi znaffco :) A po co mu tam było więcej światła w okresie dojrzewania? Żeby trawa lepiej rosła? :D

 

Bahu mierzysz parametry?

 

Żniffiarzu. Bo się pogniewamy, zarówno jak chodzi o ortografię, jak i przede wszystkim ton wypowiedzi. // Atreyu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzę parametry no3-0 no2-0 po4-0 nh3/nh4-0 ph-8,3 kh,gh nie pamiętam były w normie Ca na razie nie mierzę ,ale nie powinno uciekać, piach w 160l będzie dopiero jak zejdą glony.Natomiast jeśli chodzi o cyrkulacje dojdzie jeszcze jeden cyrkulator ponieważ woda za słabo krąży za skała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...