Skocz do zawartości

200l


Shark
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Upewniam się:

10x Tetra color(niebarwione - białe)

10x Błyszczyk parański

10x Sum szklisty

20x Neon innesa

6x Piskorek kuhla

6x Kirysek pstry

1x Mułojad

1x Zbrojnik

4x Szczupieńczyk pręgowany(trochę nie pasuje , ale niech coś wypełni taflę ;) )

 

Może coś jeszcze dodać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jest zupa rybna.

Może coś jeszcze dodać?

Dodaj sól, pieprz i gotowe. ;)

 

Tak na serio, ja bym tu tylko ograniczał - i ilość rybek i gatunków.

Jeśli Twoje pozostałe 2500l wody ma podobne obsady to nie jest dobrze. ;)

 

PS: Swoją drogą bardzo ciekawią mnie te baniaki, czemu nie chwalisz się nimi w galerii?

Interesuje mnie przede wszystkim to morskie 1000l. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikuję tylko główne i krewetkarium albo ślimakarium :lol: Wiem! Chciałoby się, co? Może i tam te pokażę. Ale co do obsad: piranie - to tylko piranie więc nie wiem czy jakaś różnorodność... Holenderskie - puste , same rośliny(chyba wiesz co to holender?). Palety - 10 palet. Coś jeszcze?

Tak naprawdę nie wiem czy naprawdę policzyłeś wszystkie litry moich akwariów tylko po to żeby mi tu dogadać? Tak a propo chyba powinieneś poprosić Admina żeby założył nowy dział na tym forum - ile można mieć max. akwariów w domu!

 

Ps:Dziwne - mam niską rangę to się do mnie doczepiają - a jeden przyjaciel(chyba Yorki ma więcej akwariów i wszyscy się podniecają? Jak to w końcu jest?

Aha, temat dotyczył obsady więc jeśli łaska to powiedz co już jest źle , ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Yorki, czy ktokolwiek inny kto ma parę tysięcy litrów wody w domu podałby taką obsadę też bym napisał że zupa. Przecież "zupa to zupa". ;)

Właśnie o to chodzi że na błędy osoby doświadczonej trudniej przymykać oko.

A 1000l morskie chciałbym zobaczyć z czystej ciekawości, "siedzę" w akwarystyce słodkowodnej, ale bardzo podobają mi się morszczaki. ;)

 

Wracając do tematu.

Jakie wymiary ma to akwarium? Długość 120cm, czy 100cm?

Tetra/błyszczyk/neon - zostawiłbym tylko dwa gatunki w większej liczbie. Lepiej będą się czuć jak i prezentować.

Piskorek/kirysek - tu najlepiej jedno w dużym stadzie, można oczywiście dwa - jeśli akwa 120 to spokojnie po 8 sztuk.

Sumiki - przy 120cm ok.

Mułojad - powiedzmy że ok.

Glonojad - zależy jaki, jeśli zbrojnik niebieski to możesz spokojnie nawet harem.

Szczupieńczyków bym nie wciskał, to nie jest tak że inne ryby nie zbliżają się do tafli wody. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety też słyszałem , że lubią przekąsić neony więc chyba z nich zrezygnuję.

Długość akwa to 100 cm , ale chyba zaczekam aż moja ciotka wróci z U.S.A i przeniosę się z akwarium do jej pokoju dopiero po tym aż przeprowadzi się do bloku. Skoro już zmienię pomieszczenie myślę o 240 litrach , ale chyba po prostu zmienię holendra na 200 a ogólne do 240. A z racji , że zazwyczaj 240 l mają 120 cm długości umieszczę tam sumiki. Zbrojnik niebieski - ale chyba najwyżej kupię samicę bo mam samca. Co do morskiego to nie wiem , nie wiem. Ale na pocieszenie mogą wstawić inne morskie akwarium. Niestety nie pamiętam litrażu :oops: Ale chyba jestem usprawiedliwiony bo akwaria wypisane nie są jedynymi , które mam.

 

Ps:Atreyu - żeby Ci narobić ochoty wspomnę , że mam jeszcze 920 l , w którym trzymam płaszczki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...