Skocz do zawartości

Aranżacja akwa.63l


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładając akwarium należy wybrać odpowiednie rośliny, preferując szybko rosnące i pochodzące z upraw podwodnych, ponieważ tylko takie mogą od razu spełniać swoją funkcję biologiczną. Rośliny wyhodowane na lądzie należy z początku stosować w sposób dosyć oszczędny, gdyż muszą się najpierw przestawić na życie pod wodą. Zanim zakupimy rośliny należy zastanowić się czy jesteśmy w stanie zapewnić im odpowiednie warunki. Na początku najlepiej zakupić gatunki nie zbyt wymagające i dopiero z czasem wymieniać je na trudniejsze w hodowli.Najlepsze wrażenie czyni ,,ścieżka” roślinna, gdy stopniowo wznosi się ona ku tyłowi, co zazwyczaj osiąga się poprzez komponowanie jej z roślin łodygowych rożnej wysokości. Z odrobiną wyobraźni możemy posadzić na ,,ścieżce” gatunki o pokroju rozetkowym. W tym celu zastosować możemy rośliny takie jak np.: Paproć (Isoetes velata), żabienica drobnokwiatowa (Echinodorus parviflorus), Żabienica urugwajska (E. uruguayensis). Zastosowanie tego typu gatunków o rozetach przyziemnych ma tę zaletę, iż utworzona z nich ścieżka roślinna przez długi czas nie wymaga odnawiania. Nie należy planować początku ścieżki roślinnej od środka przedniej szyby akwarium, ponieważ powodowałoby to wizualny podział zbiornika na 2 połowy, co ujemnie wpływałoby na jego ogólny wygląd. Gatunki, które sadzimy pojedynczo charakteryzują się silne ulistnioną rozetą. Z roślin łodygowych tylko nieliczne gatunki prezentują się dobrze poza grupą. (jak np. Eichhornia azurea). Do roślin nadających się do pojedynczej ekspozycji możemy zaliczyć zwłaszcza wysoko rosnące żabienice oraz kilka rodzajów onowodków. Jednakże uprawą onowodków powinni się zajmować bardziej doświadczeniu akwaryści. Początkujący mogą zająć się uprawą onowodka kędzierzawego, ponieważ jego kłącze jedynie od czasu do czasu powinno być przechowywane w temperaturze pokojowej poza akwarium.

post-783-13685154281012_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc w aranżacji mojego nowego :] akwa 63l:DChodzi mi o wystroj . Zwirek rosliny wszystko .........CZekam na ciekawe propozycje ..:]Mile widziane sa takze fotki ....z gory dziekuje i pozdrawiam.. :)

Kiedyś też szukałem gotowych pomysłów, ale przekonałem się, że aranżacja własnego autorstwa daje największą satysfakcję. Pooglądaj akwaria w internecie, poszukaj inspiracji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...