Skocz do zawartości

Draconowe 238 l ogólne


draco sarumojad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie początek i jedna wielka katastrofa. Zbiornik zalany 23 grudnia 2010.

Zdjęcia na razie słabe, bo telefonem. Ale w niedalekiej przyszłości, gdy już będzie to jakoś wyglądać (mam nadzieję) zamierzam pobawić się aparatem.

Akwarium: 101x43x55

Filtr:JBL Cristal Profi e900

Grzałka: atman 300w

Oświetlenie:2x30w, spróbuje coś dodać, ale na razie trudno mi znaleźć coś co się wpasuje. Starałam się dopasować roślinność do oświetlenia. Jak wyszło tak wyszło.

Tło: Na razie brak, planuję czarne z okleiny meblowej

Podłoże:Filtus Floran+jakis inny Filtus+piasek

Nawożenie: W najbliższej przyszłości planuję co2 w płynie.

 

Flora:

-vallisneria spiralis

-cryptocoryna ciliata

-cryptocoryne nevilli

-lilaeopsis brasiliensis

-cladophora aegagropila

-anubias

-echinodorus "Jenisej"

Tego oczywiście przybędzie. Jeszcze jutro spróbuję zdobyć trochę lileopsisa. Resztę potem się wymyśli. Planuję też mchy, ale na razie mam problem ze znalezieniem.

 

Fauna:

-1xMolinezja. Sprawdza wodę, że tak to ujmę.

 

Planowana obsada:

-2x barwniak czerwonobrzuchy

-3xskalar

-20-25x razbora Hengla

-otoski

-red cherry

 

Aktualne parametry:

pH-ok.7

GH-14

NO2-0

NO3-0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsadę kolego wpuszcza się stopniowo - a nie wszystkie rybki hop siup naraz.

Pomysł trzymania samotnej molinezji przez półtora miesiąca jako "testera" uważam za wyjątkowo bezmyślny i bezcelowy.

 

Co do wystroju akwarium: na razie dość ubogo, przydałoby się więcej zielska, jakiś mech na korzeń.

 

Co do planowanej obsady - skalarów nie trzyma się po 3 sztuki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpuściłam ją dopiero dziś inie zamierzam trzymać długo, bo jak pisałam wcześniej maksimum tydzień, pewnie i mniej.

Nie widzę w tym specjalnej różnicy, niż przy stopniowym wpuszczaniu obsady. A co do tego, że jej tam samotnie, to wiem o tym, wpuszczę jutro jeszcze dwie. Żeby dobrze się trzymała. Nie rozumiem o co tyle krzyku. Ja naprawdę nie wydaję tej rybki na śmierć. :)

 

O zielsku i mchu pisałam w pierwszym poście.

Cóż, ja się często spotykałam ze skalarami trzymanymi po trzy. Ale skoro nie, to jaka jest proponowana liczba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, jeśli rybka jest od niedawna i na chwilę to nie widzę problemu - tylko znowu tak kupować tylko po to żeby oddać?

Nie widzę w tym specjalnej różnicy, niż przy stopniowym wpuszczaniu obsady.

Planujesz 30 ryb + stado otosków - zakładam że przynajmniej 10 sztuk.

To 40 ryb + krewetki.

 

Wpuść wszystko na raz, badaj na bieżąco wodę pod kontem związków azotu to zrozumiesz dlaczego tak się nie robi. ;)

Jeśli teraz w akwarium amoniak produkuje tylko jedna molka, to po wpuszczeniu naraz 40 ryb jego poziom znacznie wzrośnie, a cykl nitryfikacyjny może nie wyrabiać.

Obsadę podziel sobie na przynajmniej dwie/trzy części i wpuszczaj w tygodniowych odstępach.

Dzięki temu bakterie nitryfikacyjne będą miały czas by się namnożyć, a Ty unikniesz przykrych niespodzianek

Niektórzy wpuszczają wszystko na raz, parametry szaleją, rybki są osłabione - chorują/umierają. Wtedy obwiniany jest sklep zoologiczny, że rybki musiały być już kupione chore, albo jakieś ferelne. Przecież wszystko zrobiło się dobrze, czekało aż akwarium dojrzeje itd - a wina leży po stronie akwarysty.

 

Proponowana liczba skalarów - 2 - dobrana parka. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, jeśli rybka jest od niedawna i na chwilę to nie widzę problemu - tylko znowu tak kupować tylko po to żeby oddać?

 

Molinezję mam z innego akwarium. Jakbym ją po to by wpuścić kupiła byłoby rzeczywiscie bez sensu.

 

Planujesz 30 ryb + stado otosków - zakładam że przynajmniej 10 sztuk.

To 40 ryb + krewetki.

 

Wpuść wszystko naraz, badaj na bieżąco wodę pod kontem związków azotu to zrozumiesz dlaczego tak się nie robi. ;)

Jeśli teraz w akwarium amoniak produkuje tylko jedna molka, to po wpuszczeniu naraz 40 ryb jego poziom znacznie wzrośnie, a cykl nitryfikacyjny może nie wyrabiać.

Obsadę podziel sobie na przynajmniej dwie/trzy części i wpuszczaj w tygodniowych odstępach.

Dzięki temu bakterie nitryfikacyjne będą miały czas by się namnożyć, a Ty unikniesz przykrych niespodzianek

Niektórzy wpuszczają wszystko naraz, parametry szaleją, rybki są osłabione - chorują/umierają. Wtedy obwiniany jest sklep zoologiczny, że rybki musiały być już kupione chore, albo jakieś ferelne. Przecież wszystko zrobiło się dobrze, czekało aż akwarium dojrzeje itd - a wina leży po stronie akwarysty.

Nie pisałam nigdzie, że planuję wpuścić od zaraz całą obsadę :). I tak wszystko wejdzie stopniowo, po kilka sztuk, zaczynając od kilku krewetek.

Proponowana liczba skalarów - 2 - dobrana parka. ;)

Miło by było gdyby takie w sklepie sprzedawali :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molinezję mam z innego akwarium. Jakbym ją po to by wpuścić kupiła byłoby rzeczywiscie bez sensu.

Czyli wszystko ok.

Nie pisałam nigdzie, że planuję wpuścić od zaraz całą obsadę :). I tak wszystko wejdzie stopniowo, po kilka sztuk, zaczynając od kilku krewetek.

 

No ok, sugerowałem się tym:

Mam wpakować całą obsadę od razu,

Pozostaje jedna kwestia formalna - pisałaś, czy pisałeś? Bo nick i zaznaczona opcja w profilu sugerują jedno, a posty drugie. ;)

 

Proponowana liczba skalarów - 2 - dobrana parka. ;)

Miło by było gdyby takie w sklepie sprzedawali :D
Zależy gdzie, w Krakowie można dostać dorosłe i dobrane skalary. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, sugerowałem się tym:

Cytuj:

Mam wpakować całą obsadę od razu,

Chodziło mi raczej o to, że wrzucałabym po kilka ryb. Położyłam na to nacisk i mój błąd, bo nie każdemu się chce domyślać gdzie to nacisk jest, a gdzie go nie ma.

 

Pozostaje jedna kwestia formalna - pisałaś, czy pisałeś? Bo nick i zaznaczona opcja w profilu sugerują jedno, a posty drugie. ;)

Z tym to i ja mam problem.

Zależy gdzie, w Krakowie można dostać dorosłe i dobrane skalary. ;)

 

Nie mieszkam w żadnym z większych miast. Jeśli chodzi o parki nie parki, to mogłabym kupić 3-4 młode skalary i w przyszłości zostawić jedną parkę.

 

Dziś doszły dwie Cabomby, gałęzatka i Ludwigia natans. Udało mi się też skombinować szczyptę jawajskiego.

Czekam tylko na lileopsisa. W przyszłym tygodniu powinien być, wtedy też wstawię zdjęcia. Być może już będą krewetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przybyło trochę lileopsisu, ale nie wiem czy to ma sens na razie, przy tym oświetleniu. Za radą forumowiczów chcę się rozejrzeć za modułami oświetleniowymi. Na razie jest wciąż byle jak i byle jakie zdjęcia(chyba nawet moja japa sie tam odbija, kurcze nie zauważyłam przy wstawieniu :D ). Doszłam do wniosku, że telefon zrobi mi lepsze zdjęcie niż mój Kodak po przestudiowaniu wszystkich opcji.

 

Aktualna obsada:

5xRed Cherry

5xGupik

Gupiki wyjmę, gdy już zacznę dodawać planowaną obsadę, na razie niech se pływają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RC nie mają szans przy skalarach... co najwyżej filtrujące... Nareszcie trochę ładniej zapełniłeś akwarium , ale pamiętaj , że to dopiero początek ;)

Spotkałam się z Red Cherry trzymanymi ze skalarami bez żadnych przykrych konsekwencji, stąd pomysł. Do czasu, kiedy wrzucę skalary (w miarę młode zresztą) roślinności i kryjówek dla krewetek przybędzie. Ale jeszcze się zastanowię nad tym, dzięki.

O ile dam radę to do następnego piątku skombinujuę kabombę i coś tam jeszcze. Jednak nie chcę kabomby za dużo pchać, bo boję sie troche, że przy tym oświetleniu nie wytrzyma. Co prawda narazie nie wygląda, jakoby miała zmarnieć, ale za wszelką poradę odnosnie tej rośliny i tego czy warto zakupywać ją przy tym oświetleniu jest warto bedę bardzo wdzięczna.

Poza tym z checią wzięłabym na trzeci plan coś innego, np. jakąś ładną wysoką ludwigię, niestety z roślinami w moim mieście jest cieżko.

Mam jeszcze jedno pytanie- czy ponikło igłowate dałoby radę w tym świetle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RC nie mają szans przy skalarach... co najwyżej filtrujące... Nareszcie trochę ładniej zapełniłeś akwarium , ale pamiętaj , że to dopiero początek ;)

Spotkałam się z Red Cherry trzymanymi ze skalarami bez żadnych przykrych konsekwencji, stąd pomysł. Do czasu, kiedy wrzucę skalary (w miarę młode zresztą) roślinności i kryjówek dla krewetek przybędzie. Ale jeszcze się zastanowię nad tym, dzięki.

O ile dam radę to do następnego piątku skombinujuę kabombę i coś tam jeszcze. Jednak nie chcę kabomby za dużo pchać, bo boję sie troche, że przy tym oświetleniu nie wytrzyma. Co prawda na razie nie wygląda, jakoby miała zmarnieć, ale za wszelką poradę odnosnie tej rośliny i tego czy warto zakupywać ją przy tym oświetleniu jest warto bedę bardzo wdzięczna.

Poza tym z checią wzięłabym na trzeci plan coś innego, np. jakąś ładną wysoką ludwigię, niestety z roślinami w moim mieście jest cieżko.

Mam jeszcze jedno pytanie- czy ponikło igłowate dałoby radę w tym świetle?

Z reguły "trawy" potrzebują mocnego oświetlenia... musisz skombinować jakąś mocniejszą świetlówkę. Co do innych roślin polecam Ci na korzeń mikrorozium- ale wg mnie przydałoby się jakieś mocniejsze oświetlenie ;) Jeśli chodzi o skalary... Jeśli zjedzą neona innesa nie pogardzą i krewetkami. Ja bym nie ryzykował ponieważ u mnie błyszczyk parański bezlitośnie zamordował krewetkę Orange ;) Albo zrezygnuj ze skalarów , albo z krewetek - musisz wybrać :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły "trawy" potrzebują mocnego oświetlenia... musisz skombinować jakąś mocniejszą świetlówkę

Mocniejszych w tym rozmiarze się nie da. Planuję (nie wiem jak szybko) moduły oświetleniowe.

Co do innych roślin polecam Ci na korzeń mikrorozium

Szukam mikrozorium już od dawna, ale jak mówiłam, u mnie cieżko jest dostać akurat szukaną roślinę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły "trawy" potrzebują mocnego oświetlenia... musisz skombinować jakąś mocniejszą świetlówkę

Mocniejszych w tym rozmiarze się nie da. Planuję (nie wiem jak szybko) moduły oświetleniowe.

Co do innych roślin polecam Ci na korzeń mikrorozium

Szukam mikrozorium już od dawna, ale jak mówiłam, u mnie cieżko jest dostać akurat szukaną roślinę.

Czemu nie zamówisz na Allegro? Poczekaj parę dni aż mróz odpuści i do dzieła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest z przewozem roslin, ale wiekszosć aukcji z roślinami, które przeglądałam jest z drugiego konca polski, więc chyba nie ma mowy o przewozie roslin w gąbce.

Hehe i co z tego, że z drugiego konca Polski. Wysyłka jest priorytetem więc na drugi dzień masz je u siebie w świetnym stanie. Ja ciągle zamawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...