Skocz do zawartości

Glony nitkowate o długości ~5cm


Bula
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od paru dni w moim akwarium (84l, stoi 3 tygodnie) zaobserwowałem dziwne glony nitkowate. Do tej pory, w poprzednim akwarium miałem z nimi problemy, ale te są całkowicie inne. Nie tworzą któregoś trawniczka na szybie czy roślinach, tylko w kilku miejscach (na tylnej szybie i na kilku liściach nurzańca i nadwódki) rosną sobie pojedyncze nitki, które w jednym miejscu nawet (na tylnej szybie właśnie) osiągają długość 4-5cm (!!!). Dla mnie to totalna nowość.

 

Trochę danych jeszcze:

Akwarium 84l, oświetlenie 2x15W (nowe świetlówki jeszcze w transporcie niestety), roślin jest w miarę sporo, chociaż jeszcze się dobrze nie rozrosły, świecę 12h na dobę, ryb na razie wpuściłem tylko 5 (kardynałek chiński), bo bałem się właśnie ataku glonów :D. Do tego ślimak ampularia i w sumie tyle.

pH: 7, reszty parametrów niestety nie znam jeszcze.

Nawożenie rozpocząłem dopiero dzisiaj (0.7ml symfonii).

CO2 podaję z bimbrowni, ale mam jakąś lipną kostkę lipową (:D), która jak się ją wysuszy to jest cud, miód i orzechy, a jak parę dni namoknie to puszcza coraz większe bąble, więc nie wiem czy ona w ogóle coś teraz daje :D

 

Co robić w tym przypadku? Glonów jest na razie bardzo malutko, a te które namierzyłem na roślinach starłem już. Jutro planuję podmiankę 20%.

Czy dawać tą symfonię, czy na razie sobie odpuścić? Skrócić czas świecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...