Skocz do zawartości

ślimaki


Rekomendowane odpowiedzi

ten pierwszy to chyba rozdętka. ale nie jestem pewna bo trochę niewyraźne zdjęcie. wpisz w google i porównaj ze zdjeciami innych rozdętek.

 

edit:

nie polecam wkłądania tego do akwarium. proponuję raczej eksterminację. nawet jeśli masz tylko jednego to za miesiąc będzie plaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

istnieja teorie że ślimaki można łapać na warzywa np marchewkę. moje rozdętki nie zareagowały ani na marchewkę (gotowaną) ani na ogórek ani sałatę (jedyne co tymi metodami osiągnełam to chwilowe zmetnienie wody po całonocnym "polowaniu" na slimaki).

jedyny sposob jaki pomagał w ograniczeniu ich ilości to systematyczne wyławianie w czasie podmian i wtedy gdy wypływały po szybie by nabrać powietrza. do wyławiania stosowałam taką dość długą i grubą słomkę i polegało to na tym że zatkaną palcem słomkę przykładam do slimka, odtykam i slimak zostaje wciagniety, zatykamy znow i wyjmujemy do kubeczka. pozwala to uniknąć moczenia całej ręki i niepotrzebnego macanie ślimaków. mimo usilnych prób wyłapania ślimaków i ich ikry zawsze coś zostawało. obecnie jestem w trakcie zmiany litrażu akwarium i przy okazji postanowiłam skończyć ze slimakami w taki sposob ze wyrzuciłam niestety rośliny i żwir. robienie czegoś takiego tylko z powodu ślimaków jest jednak dyskusyjne. wszystko zalezy od tego jak bardzo komuś zależy żeby sie ich pozbyć ale moim zdaniem jedyna 100% skuteczna metoda to niestety restart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...