Skocz do zawartości

Nasze inne zwierzeta.


Evelyn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od miesiąca mam w domu nowego podopiecznego, przypadkowo zdeptanego winniczka (dobrze, że szłam w trampkach a nie w glanach).

Trochę go poskładałam, dostał faunabox i pasę go do oporu, ale i tak wygląda jak pełzające nieszczęście... Stracił spory kawałek muszli.

Kupię mu trochę sepii, powinien szybciej się zregenerować.

 

Stefan:

 

15B0limak21of1_zps6527fc3d.jpg

 

15B0limak31of1_zps0394b506.jpg

 

Drugą przybłędę znalazłam podtopioną w wannie.

Pobyła u mnie tydzień, najadła się i została wypuszczona w świat :)

Ciężko było mi ją jednoznacznie zidentyfikować, na pewno nie jest to żaden kątnik. Coś z Lycosidae sp.

 

pajak1of1_zpsf3813d89.jpg

 

pajak21of1_zpsb25a3664.jpg

 

Na koniec ruda małpa grzejąca się w popołudniowym słońcu:

 

rudamalpa1of1copy_zpsba5465d3.jpg

 

:)

Edytowane przez Luna
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P. reduncus wyliniał na L7 i okazał się samicą także się ciesze. :D

A w między czasie mój gekon. ;)

21mxnq8.jpg

11snqlf.jpg

6pvpzd.jpg

A tutaj jego zainteresowanie laptopem: 

x1k7d4.jpg

 

PS. Luna, twój pająk to najprawdopodobniej jakiś Scotophaeus. ;) 

Edytowane przez Gaweł
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

IMG9670JP_eseswqn.JPG

weeee jakie gluty :)

 

Ja mam 3-ke dzieci, 2 kraby pustelniki i jedną wężyownicę pończosznicę, zdjęcie jak zrobię jakieś świeże to załączę. Teraz ładna pogoda to wężownica na spacerek na zieloną trawkę chodzi ku utrapieniu sąsiadów :P

Edytowane przez dziki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Każdy pająk jest jadowity, inaczej nie zabił by swojej ofiary. :P
Ten akurat jest dosyć słabo jadowity także nie ma jakiegokolwiek zagrożenia dla życia, inna sytuacja jeżeli ktoś jest uczulony ale wtedy nawet zwykła pszczoła może zabić.

Na ręce nie biorę bo to nie jest zwierzątko typu chomik czy kotek żeby brać na ręce i się z nim bawić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukąszenia ptaszników czy skorpionów będą z pewnością bardziej bolesne od ukąszenia szerszenia chociażby przez to że mają większe pazury jadowe. 

Każdy organizm reaguje inaczej na jad, zależy również przez jaki gatunek zostanie się ukąszony, jedno skończy się na miejscowym bólu, inne na czasowym paraliżu kończyny, wymiotach itp. 

Oczywiście po ukąszeniu dosyć mocno jadowitego stworzenia należy udać się do szpitala, osoby uczulone powinny mieć również surowice w domu bo istnieje możliwość wystąpienia wstrząsu anafilaktycznego . 

Na szczęście jeżeli osoba hodująca dane stworzenie zachowa podstawowe zasady bezpieczeństwa szanse na ukąszenie są niemalże zerowe. :) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...