Skocz do zawartości

Czy taka obsada???


S'Sayan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka.

 

Mam do was pytanie gdyż mam obsadę ponieważ odkupiłem akwarium. Akwa było używane 4 miesiące ale rybki są.

 

Jest to akwa ok. 240l

 

 

Obsada jaka jest to:

 

3x glonojad (małe)

5x sumy (jeden czarnoplamy, a 2 to takie jakieś węże, reszty nie znam)

4x molinezje (jeden samczyi i 3 samiczki)

7x kirysek --- dokupię do 10-15

2x skalar (para)

2x gurami (żółte i szare)

2x płaskobok

1x pielęgnica zebra

1x danio (nie będę dokupywał gdyż rybka jest już stara [4 lata] i już powoli opada z sił więc niestety myślę, że jeszcze trochę już jej nie będzie na tym świecie) :cry::cry:

 

 

Co ja mogę z tą odsadą zrobić???

 

 

 

 

Mam jeszcze jedno pytanie:

 

 

Co mi ta pielęgnica robi??

Pływa po akwarium, nieraz popływa z płaskobokami i co jakiś czas dostaje bardziej intensywne te pasy, a nieraz znikają. Od czego to zależy???

 

 

Chcę aby te ryby miały dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glonojad - zostaw jeden

sumy-... chyba kiryśnik czarnoplamy? Można zostawić(1 sztuka). Węże? Trzciniaki? Lepiej oddaj.

molinezje - dokup samca i 2-3 samice

kirysek-jaki? Nie dokupuj , raczej wystarczy.

skalar-jeśli na pewno para to zostaw

gurami - oddaj

płaskobok - albo dokup jeszcze 4 albo oddaj ponieważ to pies na rośliny...

zebra - oddaj

 

Ogółem... Restart!!!

 

Jaka pielęgnica? :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węże? Trzciniaki? Lepiej oddaj.

Na pewno nie trzciniaki. Te 2 mają jakiś tam kolec w ogonie co jak się boją go wyciągają.

 

 

Ten jeden to czarnoplamy i drugi coś podobnego tylko minimalnie większy ale nie czarnoplamy.

 

 

molinezje - dokup samca i 2-3 samice

Muszę? Szczerze? Chciałbym zrezygnować z tych rybek i nic nie dokupywać.

 

 

gurami - oddaj

 

 

Czy to też jest konieczne??? Bo u mnie w mieście nigdzie nie chcą przyjąć. Z obserwacji wydaje mi się, że to jest samiec i samiczka. Ale głowy nie dam.

 

 

płaskobok - albo dokup jeszcze 4 albo oddaj ponieważ to pies na rośliny...

Tak jak wyżej pisałem. Dokupić nic nie chcę. Ona jest stadna???

 

 

zebra - oddaj

Dlaczego??

 

 

 

 

 

Jak co to wolałbym aby mi ktoś napisał od razu z wytłumaczeniem dlaczego dokupić czy oddać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsada jaka jest to:

 

3x glonojad (małe)

5x sumy (jeden czarnoplamy, a 2 to takie jakieś węże, reszty nie znam)

4x molinezje (jeden samczyi i 3 samiczki)

7x kirysek --- dokupię do 10-15

2x skalar (para)

2x gurami (żółte i szare)

2x płaskobok

1x pielęgnica zebra

1x danio (nie będę dokupywał gdyż rybka jest już stara [4 lata] i już powoli opada z sił więc niestety myślę, że jeszcze trochę już jej nie będzie na tym świecie)

Shark z takimi poradami to do kółka różańcowego się zapisz i tam wypisuj takie bzdury :zamieszany:

Więc od początku:

Glonojad jaki ? jeśli to zbrojniki niebieskie mogą zostać jak inne to napisz jakie.

Sumy zrób zdjęcie tych co nie znasz pomożemy Ci odgadnąć jakie to są i czy mogą zostać

Molinezje ok

Kirysek jeśli to jeden gatunek to ok

Skalar ok

gurami żyją w haremach a na to już miejsca za mało w tym akwarium(chyba, że sumy co masz nie nadają się. To tylko w ich miejsce)

Płaskoboki żyją w stadach minimum 6 a nawet 8 a na to przy tej obsadzie nie masz szans.

Pielęgnice do oddania nie te parametry.

Danio lepiej oddaj znajomemu, który też je hoduje bo teraz tylko się męczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra fotki dodam.

 

A z tą pielęgnicą to chyba to jest pielęgnica. Niby charakterystyczne stworzonko ale fotki lepiej też dodam.

 

 

A z tymi płaskobokami to muszę coś robić???

 

Bo jest taka sprawa:

 

Teraz mieszkam w bloku i za 4 miesiące się przeprowadzam do domku jednorodzinnego. Dlatego też wolałbym nie mieć w cale tych rybek gdyż co zielone jest ich. Wszamią każdą roślinkę, a ja chcę mieć w przyszłości akwarium z dużą ilością roślin czyli płaskoboki się nie nadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsada jaka jest to:

 

3x glonojad (małe)

5x sumy (jeden czarnoplamy, a 2 to takie jakieś węże, reszty nie znam)

4x molinezje (jeden samczyi i 3 samiczki)

7x kirysek --- dokupię do 10-15

2x skalar (para)

2x gurami (żółte i szare)

2x płaskobok

1x pielęgnica zebra

1x danio (nie będę dokupywał gdyż rybka jest już stara [4 lata] i już powoli opada z sił więc niestety myślę, że jeszcze trochę już jej nie będzie na tym świecie)

Shark z takimi poradami to do kółka różańcowego się zapisz i tam wypisuj takie bzdury :zamieszany:

Więc od początku:

Glonojad jaki ? jeśli to zbrojniki niebieskie mogą zostać jak inne to napisz jakie.

Sumy zrób zdjęcie tych co nie znasz pomożemy Ci odgadnąć jakie to są i czy mogą zostać

Molinezje ok

Kirysek jeśli to jeden gatunek to ok

Skalar ok

gurami żyją w haremach a na to już miejsca za mało w tym akwarium(chyba, że sumy co masz nie nadają się. To tylko w ich miejsce)

Płaskoboki żyją w stadach minimum 6 a nawet 8 a na to przy tej obsadzie nie masz szans.

Pielęgnice do oddania nie te parametry.

Danio lepiej oddaj znajomemu, który też je hoduje bo teraz tylko się męczy.

Ok , rozumiem. Ale zauważyłeś , że napisałeś prawie to samo co ja?

Sayan - chyba się pytałem po to bo skalar i zebra to pielęgnice , tak?

Płaskoboki oddaj - za duże(i za głodne :D ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura

Toleruje temperatury z zakresu 26-28ºC, ale nieco wyższa w okresie tarła.

Warunki hodowlane

Są rybami towarzyskimi, które można hodować w dobranych parach lub najlepiej w większej grupie. Para wymaga akwarium co najmniej 250 litrowego, natomiast większa grupa wymaga powyżej 400 litrów. Uaru wymaga dużego akwarium, ponieważ osiąga duże rozmiary i jest rybą ławicową. Akwarium wymaga pokrywy, ponieważ bardzo dobrze skaczą. Raz w tygodniu powinniśmy dokonywać podmiany około 15-25% wody. Najlepiej się czuje w wodzie miękkiej, kwaśnej, z dodatkiem garbników. Zbiornik powinien być ozdobiony kawałkami korzeni. Światło nie powinno być zbyt jaskrawe, należy zbiornik obsadzić roślinami wytrzymałymi. Za podłoże może być zastosowany gruby żwir o ciemnej barwie. Nasz zbiornik zaopatrzamy w wydajny filtr oraz grzałkę z termostatem. Są czułe za spadki temperatury. Do komponowania wystroju mogą być użyte pochodzące z torfowisk korzenie, fragmenty gałęzi i pni oraz duże lignity. Ważny element wnętrza zbiornika powinny stanowić również płaskie skały i kamienie.

 

Źródło: http://www.superakwarium.pl/pielegnica-uaru-id593.html

Przede wszystkim pielęgnice lubią wodę kwaśną.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...