Jump to content
Sign in to follow this  
mMaRRciNNekK

AUTOMATYCZNA PODMIANA WODY

Recommended Posts

Mam takie pytanko:

Jak wykonać instalacje do automatycznej podmiany wody w akwa?

Proszę o instrukcję , ewentualnie link do strony z opisem czegoś takiego.

Z góry dzięki za pomoc.

Oglądnij filmik (link w pierwszym poscie)...Instalacja z 2 5litrowych butelek się nigdzie nie sprawdzi :D .

No może to być uznane za spam, ale moim zdaniem poco kombinować, żeby woda się sama zmieniała :zamieszany:

Po co kombinować??? Nie daj Boże wciągnie ci rybę, albo woda będzie uchodzić zbyt szybko i za dwa dni okaże się, że jest zmieniona cała woda. Z resztą, nie będziecie chyba poświęcać jednego kranu na stałe nalewanie wody, a poza tym to nie mam pojęcia z kąd weźmiecie w kranie wodę odpowiednią do akwarium? Woda w butelce/ach szybko się zkończy i trzeba będzie napełnić butelki.

Lepiej poświęcić maks 30 minut w każdą sobotę ( na tygodniu nie każdy ma czas) i podmienić trochę wody wypłukać gąbkę filtra. Ja co tydzień w maks. godzinę czyszczę całe akwa z glonów, podmieniam wodę, czyszczę szyby od zewnątrz i czyszczę ten filter.

Edit: no jeśli chodzi o 720l, to poniekąd masz racje :roll::D

Le przecież możnaby wziąć butelkę od kubusia playa, i obciąć górę, a na dole zrobić dziurkę i wepchnąć tam jakiś wężyk ( ze 2 cm średnicy). Obcięty przód zasłonić siateczką żeby ryb nie wciągało i pociągnąć wężyk do klozetu albo do wanny (trzebaby trochę więcej tego węża niż 5m, ale to już zależy ile m od akwa jest łazienka. Woda by sobie schodziła może i powoli, ale zamiast się trudzić to usiąśc na krześle i pograć na komórce :)

Zobacz na youtube.pl

Wpisz automatyczna podmiana wody w akwarium. Jest takie coś na pewno. Linku nie podam gdyż coś mi się stało z kompem i jak włączam jakiś film wyłącza mi się PC.

Zobacz na youtube.pl

Wpisz automatyczna podmiana wody w akwarium. Jest takie coś na pewno. Linku nie podam gdyż coś mi się stało z kompem i jak włączam jakiś film wyłącza mi się PC.

tu jest filmik

No może to być uznane za spam, ale moim zdaniem poco kombinować, żeby woda się sama zmieniała :zamieszany:

Po co kombinować??? Nie daj Boże wciągnie ci rybę, albo woda będzie uchodzić zbyt szybko i za dwa dni okaże się, że jest zmieniona cała woda. Z resztą, nie będziecie chyba poświęcać jednego kranu na stałe nalewanie wody, a poza tym to nie mam pojęcia skąd weźmiecie w kranie wodę odpowiednią do akwarium? Woda w butelce/ach szybko się zkończy i trzeba będzie napełnić butelki.

Lepiej poświęcić maks 30 minut w każdą sobotę ( na tygodniu nie każdy ma czas) i podmienić trochę wody wypłukać gąbkę filtra. Ja co tydzień w maks. godzinę czyszczę całe akwa z glonów, podmieniam wodę, czyszczę szyby od zewnątrz i czyszczę ten filter.

Pytasz po co automatyczna podmiana wody,poświęcić 30min. tygodniowo?

Zauważ, że piszę o akwarium 720L.

Ps. dzięki za linki.