Skocz do zawartości

AUTOMATYCZNA PODMIANA WODY


mMaRRciNNekK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No może to być uznane za spam, ale moim zdaniem poco kombinować, żeby woda się sama zmieniała :zamieszany:

Po co kombinować??? Nie daj Boże wciągnie ci rybę, albo woda będzie uchodzić zbyt szybko i za dwa dni okaże się, że jest zmieniona cała woda. Z resztą, nie będziecie chyba poświęcać jednego kranu na stałe nalewanie wody, a poza tym to nie mam pojęcia z kąd weźmiecie w kranie wodę odpowiednią do akwarium? Woda w butelce/ach szybko się zkończy i trzeba będzie napełnić butelki.

Lepiej poświęcić maks 30 minut w każdą sobotę ( na tygodniu nie każdy ma czas) i podmienić trochę wody wypłukać gąbkę filtra. Ja co tydzień w maks. godzinę czyszczę całe akwa z glonów, podmieniam wodę, czyszczę szyby od zewnątrz i czyszczę ten filter.

Edit: no jeśli chodzi o 720l, to poniekąd masz racje :roll::D

Le przecież możnaby wziąć butelkę od kubusia playa, i obciąć górę, a na dole zrobić dziurkę i wepchnąć tam jakiś wężyk ( ze 2 cm średnicy). Obcięty przód zasłonić siateczką żeby ryb nie wciągało i pociągnąć wężyk do klozetu albo do wanny (trzebaby trochę więcej tego węża niż 5m, ale to już zależy ile m od akwa jest łazienka. Woda by sobie schodziła może i powoli, ale zamiast się trudzić to usiąśc na krześle i pograć na komórce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może to być uznane za spam, ale moim zdaniem poco kombinować, żeby woda się sama zmieniała :zamieszany:

Po co kombinować??? Nie daj Boże wciągnie ci rybę, albo woda będzie uchodzić zbyt szybko i za dwa dni okaże się, że jest zmieniona cała woda. Z resztą, nie będziecie chyba poświęcać jednego kranu na stałe nalewanie wody, a poza tym to nie mam pojęcia skąd weźmiecie w kranie wodę odpowiednią do akwarium? Woda w butelce/ach szybko się zkończy i trzeba będzie napełnić butelki.

Lepiej poświęcić maks 30 minut w każdą sobotę ( na tygodniu nie każdy ma czas) i podmienić trochę wody wypłukać gąbkę filtra. Ja co tydzień w maks. godzinę czyszczę całe akwa z glonów, podmieniam wodę, czyszczę szyby od zewnątrz i czyszczę ten filter.

Pytasz po co automatyczna podmiana wody,poświęcić 30min. tygodniowo?

 

Zauważ, że piszę o akwarium 720L.

 

Ps. dzięki za linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...