Skocz do zawartości

Welon


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie wiem jak pomóc jednej z moich welonek. Chyba coś połknęła. Parę dni temu, po karmieniu, zauważyłem u niej dziwne zachowanie. Najpierw zaczęła pływać lekko przekrzywiona w jeden bok i robić pyszczkiem jakby coś połknęła, i chciała to wypluć. Obecnie leży tylko na boku. Widziałem podskubywała inne roślinki, a kiedy podchodzę do akwarium, jakby chciała podpłynąć, tylko nie może. Więc raczej ma apetyt.

Nie wiem co robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam podobny przypadek: welonka, gdy "przekopywała" żwirek, połknęła jeden z kamyczków. Oczywiście nie dosłownie, tylko utknął jej w "buzi" ;p. Tak było kilka razy. Za pierwszym wyciągnęłam ją szybko i delikatnie z wody i wykałaczkom pomogłam jej się go pozbyć ;). Później już, gdy to znowu się zdarzało, czekałam, aż sama się tego pozbędzie. Ty mówisz, że Twoja rybka prawdopodobnie połknęła jakąś roślinkę, tak? W takim razie spróbuj podawać jej dużo pokarmu, żeby mogła jak najszybciej wydalić to, co zjadła. Jeśli rybka nie może podpłynąć, to nawet wsadź rękę do akwa i podaj jej pokarm jak najbliżej niej. Może to coś da ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...