Skocz do zawartości

Jakie rośliny wybrać???


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z roślinami w akwarium, ponieważ żadne nie chcą mi rosnąć. Akwarium ma słabe oświetlenie sztuczne ale jest przy oknie i jest oświetlane słońcem cały dzień. Stosowałem różne nawozy jednak bez skutku. Dodam że glonów też nie mam. Jedyną rośliną która u mnie rośnie jest gałęzatka (no w sumie to glon więc jednak rośnie u mnie jeden gatunek glonu). Stąd moje pytanie: jakie rośliny ew. mogę kupić oraz jakie nawozy zastosować aby rośliny rosły w tych warunkach??? Oraz czy niezbędne będzie lepsze oświetlenie???

Poj. akw- 54l, obsada: 6x brzanka sumatrzańska, 2x brzanka różowa, 8x zbrojnik niebieski.

Parametry wody nie były mierzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoim problemem wydaje się być mała ilość światła. Jakie masz oświetlenie (moc, barwa, nazwa świetlówki)? Ile godzin oświetlasz? Światła słonecznego docierającego do akwarium przez okno nie należy w ogóle brać pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz fatalną obsadę do tego litrażu. Brzanki rózowe dorastają do 15 cm!! A ty je trzymasz na długości 60 cm...

Masz z pewnością świetlówkę 6500K, sprawdź co jest napisane na niej. Wymień ją np na Philipsa http://www.zoolight.pl/product-pol-412- ... 6500K.html i dołóz jeszcze np Groluxa (8500K). Lub jakąś inną o tej temperaturze barwowej. Załóż bimbrownię, to banalnie proste no i musisz nawozić. Doradzam Ci także kupno Easy Carbo na Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z roślinami w akwarium, ponieważ żadne nie chcą mi rosnąć. Akwarium ma słabe oświetlenie sztuczne ale jest przy oknie i jest oświetlane słońcem cały dzień. Stosowałem różne nawozy jednak bez skutku. Dodam że glonów też nie mam. Jedyną rośliną która u mnie rośnie jest gałęzatka (no w sumie to glon więc jednak rośnie u mnie jeden gatunek glonu). Stąd moje pytanie: jakie rośliny ew. mogę kupić oraz jakie nawozy zastosować aby rośliny rosły w tych warunkach??? Oraz czy niezbędne będzie lepsze oświetlenie???

Poj. akw- 54l, obsada: 6x brzanka sumatrzańska, 2x brzanka różowa, 8x zbrojnik niebieski.

Parametry wody nie były mierzone.

I jeszcze wymień zbrojniki na otoski bo to trochę mało dla nich ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że brzanki różowe dorastają do 15cm, tylko że na razie mają 2 lata i ok. 5cm, fajnie że zbrojnik niebieski dorasta do ok 15 cm, choć widziałem na własne oczy 25cm okazy i od tych okazów pochodzą moje zbrojniki które mają 3 lata i ok 5cm. Akwarium oczywiście do wymiany to fakt ale dopiero jak znajdę na to fundusze. Na razie ich brak. A co do oświetlenia to oświetlam kilka godzin dziennie zwykłą świetlówką, chyba t8 o mocy ok 15W (ciężko odczytać moc bo się trochę zamazała).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że brzanki różowe dorastają do 15cm, tylko że na razie mają 2 lata i ok. 5cm, fajnie że zbrojnik niebieski dorasta do ok 15 cm, choć widziałem na własne oczy 25cm okazy i od tych okazów pochodzą moje zbrojniki które mają 3 lata i ok 5cm. Akwarium oczywiście do wymiany to fakt ale dopiero jak znajdę na to fundusze. Na razie ich brak. A co do oświetlenia to oświetlam kilka godzin dziennie zwykłą świetlówką, chyba t8 o mocy ok 15W (ciężko odczytać moc bo się trochę zamazała).

Na pewno masz o temperaturze 6500, zrób tak jak radziłam :) Wymień ją i dołóz drugą, możesz tez kupić moduł oświetleniowy np 11W. Rybki nie dorosną do takiej wielkości bo z braku miejsca skarłowacieją :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...