Skocz do zawartości

Oświetlenie z zestawu lipne? i krótkie pytanie o grzałke.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! mam taki problem bo słyszałem że jak się kupuje zestaw akwarium to dają lipne oświetlenie tzn żarówki do akwarium.

 

A z czego mi wiadomo co tu przeczytałem żeby roślinki rosły trzeba lepsze żarówki i tu pytanie jakie?

 

Chce żarówki żeby rozjaśniły wszystko nie takie punktowe że w jednym miejscu, nie wiem jak to sie nazywa.

 

Podam link do tej pokrywy z całym akwarium. http://allegro.pl/akwarium-126l-proste- ... 81139.html

 

I jakie tu najlepiej żarówki kupić. :help:

 

I jeszcze jedno pytanie, do ogrzewania do litrażu 126 jaką najlepiej grzałke kupić 100W czy 75W? temp jaką chce uzyskać to 25-26 stopni. Myślałem nad Aquael easy heater i neo heater ale nie wiem czym one się różnią bo są takie same chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! mam taki problem bo słyszałem że jak się kupuje zestaw akwarium to dają lipne oświetlenie tzn żarówki do akwarium.

 

A z czego mi wiadomo co tu przeczytałem żeby roślinki rosły trzeba lepsze żarówki i tu pytanie jakie?

 

Chce żarówki żeby rozjaśniły wszystko nie takie punktowe że w jednym miejscu, nie wiem jak to sie nazywa.

 

Podam link do tej pokrywy z całym akwarium. http://allegro.pl/akwarium-126l-proste- ... 81139.html

 

I jakie tu najlepiej żarówki kupić. :help:

 

I jeszcze jedno pytanie, do ogrzewania do litrażu 126 jaką najlepiej grzałke kupić 100W czy 75W? temp jaką chce uzyskać to 25-26 stopni. Myślałem nad Aquael easy heater i neo heater ale nie wiem czym one się różnią bo są takie same chyba.

Znam tą firmę, są oni bardzo solidni i pomagają jak potrafią. Co do oświetlenia to dają tam tylko 2x18W daylight 6500k, ja bym Ci polecił Hagen Aqua-glo + jakaś daylight[Np. Sera daylight] ja mam takie połączenie i jestem bardzo zadowolony. Świetlówki są rozstawione tak, że całe akwarium jest doświetlone. Do 126l to polecił bym Ci grzałkę 150W, żeby utrzymać taką temperaturę. Ale to jest tylko moja opinia i inni mogą się ze mną nie zgadzać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra ale ten Hagen Aqua-glo to jaki T8, T5? ile watt?

 

Tak samo z Sera daylight brillant czy jakos tak ile dać watt?

 

i co pierwsze montować od strony akwarium jak się patrzy do szyby,? bo tam można 2 świetlówki zamontować.

 

Grzałke kupie 100W Neoheater chyba, bo w domu (otoczenie) mam 24-23 stopnie, bo mam taki piec że sam sie załacza jak spadnie temp i podnosi, i więc moim zdaniem grzałka 75W by stykneła do tych 26 stopni co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem o co ci chodzi, ale naprawdę milion osób już miało ten dylemat przed tobą i napisano na ten temat ogrom i nie potrzeba tworzyć nowego wątku.

Wystarczy jak dołożysz jeszcze jedną rurę na początek, sama wymiana na "lepsze" świetlówki niewiele da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek wystarczą te dwie jeśli będziesz miał mało wymagające rośliny, a jeśli chcesz, żeby większość roślin ładnie rosła dokładasz jeszcze jedną świetlówkę 18W na osobnym stateczniku i po problemie. Potrzebujesz kupić: świetlówkę (najtańsza daylite), statecznik, starter, dwie oprawy, kabel, montujesz według schematu i git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jakie ci dadzą. Bo mogą dać o barwie żółtej (ciepło biała 2700K) lub o barwie zimno białej (6400K) lepsze są te drugie i jak masz ciepłe trzeba by wymienić. Ale ja osobiście jadę od początku na dwóch żółtych i jednej białej, żadnego kataklizmu nie było. Teraz wymieniłam tą jedną żółtą na białą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W standardzie były dwie 18W 2700K, dołożyłam jedną 18W 6400K, i teraz po wymianie mam 2x18W 6400K (narva daylite philisa) i jedną 18W 2700K. Mówimy o świetlówkach T8 oczywiście. Za jakiś czas wymienię kolejną. Kupuję najtańsze daylity po 20zł, nie chce mi się bawić w drogie, firmowe świetlówki akwarystyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W standardzie były dwie 18W 2700K, dołożyłam jedną 18W 6400K, i teraz po wymianie mam 2x18W 6400K (narva daylite philisa) i jedną 18W 2700K. Mówimy o świetlówkach T8 oczywiście. Za jakiś czas wymienię kolejną. Kupuję najtańsze daylity po 20zł, nie chce mi się bawić w drogie, firmowe świetlówki akwarystyczne.

aha to mówisz dałaś Narve daylite philisa 18W. A to nie są przypadkiem punktowe? czy takie że wszędzie światło jest.

 

http://allegro.pl/narva-daylight-t8-18w ... 84064.html taka?

 

A w jakiej kolejności zakładałaś? patrząc wprost na akwarium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

 

A co myślicie o grzałce aquael neo heater 75W do 126L?? u mnie temp w pokoju to 24 stopnie i tak cały czas bo mam taki piec że sam sie włacza i wyłacza. Bo słyszałem że grzałki podnoszą temp 6 stopni więc ten 75W by sie chyba nadało??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...