Skocz do zawartości

Bojownik agresywny samiec + samice


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj brat był w zoologu i zrobił mi "wspaniały" prezent kupując dwie samiczki bojownika :/ :x Jedna samiczka jest większa biała, natomiast druga mniejsza czerwona.Na początku bojownik był wobec nich bardzo agresywny, właściwie dalej jest .Szczególnie uwziął się na tej mniejszej ale gdy nie ma jej w polu widzenia to atakuje tez i większa. Od razu mówię ze już raczej nie oddam samic bo w zoologu ich nie przyjmują . Dodam też ze samiec buduje gniazdo z przerwami na atakowanie samic.W akwa mam też sporo roslin i troche kryjówek , ale nie chce żeby samice cały czas mi się chowały po kątach . I mam związku z tym kilka pytań:

1.Czy samiec zawsze będzie taki agresywny w stosunku do samic czy z czasem ta agresja może się zmniejszyć?

2.Czy dokupić jeszcze jedną samice , czy to i tak nie zmniejszy agresji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj dokładne informacje:

jaki zbiornik?

jaka temperatura?

itp...

~

Akurat w tym przypadku co to ma do rzeczy???

 

Samiec najwyraźniej jest zainteresowany paniami.

Tylko ,że nie potrafi się zdecydowac na jedną z nich ;)

Z drugiej strony włącza mu się instynkt przywódcy i czuje się zagrożony.Do tej pory on był panem i władcą .

Teraz ma lekką konkurencję.

Za jakiś czas wszystko się unormuje.

Zainwestyj w roślinki i kryjówki dla rybek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj dokładne informacje:

jaki zbiornik?

jaka temperatura?

itp...

~

Akurat w tym przypadku co to ma do rzeczy???

 

Samiec najwyraźniej jest zainteresowany paniami.

Tylko ,że nie potrafi się zdecydowac na jedną z nich ;)

Z drugiej strony włącza mu się instynkt przywódcy i czuje się zagrożony.Do tej pory on był panem i władcą .

Teraz ma lekką konkurencję.

Za jakiś czas wszystko się unormuje.

Zainwestyj w roślinki i kryjówki dla rybek ;)

To ma do rzeczy że bojowniki w mniejszych zbiornikach są bardziej terytorialne i agresywne.A wyższa temperatura skłania ryby do tarła więc może temperatura jest wysoka i ryby zaczynają zaloty. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi chodzi tylko o to żeby nie był wobec nich agresywny :) Teraz nie będę ich na pewno rozmnażać bo nie mam drugiego akwa :) Jak znam życie to pewnie jak będę w zoologu i zobaczę ładną samice bojka to i tak pewnie ja kupie heh , tylko czy 45 l to nie za małe akwa na harem 1+3 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sytuacja już się zmieniła.Samic pozwala samicą trochę popływać po akwa i już ich tak często nie przegania co nie zmienia faktu że jednak jeszcze mu się zdarza :) Obserwując moje bojki zauważyłam że największa samica próbuje zdominować tą mniejszą i na samca też się stroszy i go nawet ugryzła...Ale tym już się tak bardzo nie przejmuje bo ona nie jest bardzo agresywna tylko sporadycznie coś jej odbija heh :D Jutro albo w piątek kupie też trzecią samice, mam nadzieje że po jej dokupieniu sytuacja się jakoś bardzo nie zmieni :)

 

Mod.Janusz.Skoro wszystko jest ok i terror w akwarium zażegnany,więc ---zamykam temacik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...