Skocz do zawartości

Jakieś rybki razem z brzankami, ale do górnej części akwa.


quantic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem.

Założyłem niedawno akwa 112 litrów.

 

Mam w nim:

Brzanki Sumatrzańskie x4

Brzanki Mszyste x4

Brzanki Różowe x2

Zbrojniki Niebieskie x2 (małe)

 

Chciałbym się dowiedzieć, jakie rybki mogę dodać do tej obsady, które będą funkcjonować w górnej części akwarium.

Proszę o porady

 

 

a to moje akwa: (feedback mile widziany)

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale czy jakieś brzanki pływają w górnej części akwarium? I niby czemu mam oddać te dwie różowe skoro świetnie się dogadują z pozostałymi? - niech sobie razem pływają. Ich wielkość raczej mnie ie zraża. Ponawiam pytanie z pierwszego postu.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ciebie zrażać. Rybki te są stadne (czyli co najmniej 6-7 sztuk jednego gatunku) a do tego akwarium są po prostu za duże. Gdybyś mieszkał sam z kotem, to też byś się z nim trzymał bo lepiej z nim niż samemu ale do końca szczęśliwy byś nie był, prawda? Brzanki w tak małej grupce mogą obgryzać płetwy, atakować inne ryby. Dlatego ryby żyjące przy powierzchni takie jak np. gupiki, bojownik się nie nadają. Gupiki stracą ogony a bojownik prawdopodobnie odpowie agresją i walką na ich zaczepki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówców. Oddaj różowe, dokup sumatrzańskich. Natomiast z tym że brzanki zeżrą gupiką ogony się nie zgodzę. Z doświadczenia wiem że w ok 90 litrowym zbiorniku te gatunki sobie nie przeszkadzają jeśli nie jest oczywiście za dużo ryb. I do tego z 2 pary szczupieńczyków np. pręgowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówców. Oddaj różowe, dokup sumatrzańskich. Natomiast z tym że brzanki zeżrą gupiką ogony się nie zgodzę. Z doświadczenia wiem że w ok 90 litrowym zbiorniku te gatunki sobie nie przeszkadzają jeśli nie jest oczywiście za dużo ryb. I do tego z 2 pary szczupieńczyków np. pręgowanych.

 

No i właśnie o konkretne gatunki mi chodziło. Dalej poprostu trzeba obserwować, czy są jakieś scysje w akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...