Skocz do zawartości

wasze propozycje!


Radzio16
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jakie Ci się podobają? A myślałeś kiedyś o rybach labiryntowych? Na przykład prętnikach karłowatych? Ładne rybki, myślę że warto się zastanowić nad nimi bo nie są szczególnie trudne w hodowli a mają bardzo ciekawy styl bycia:) Dałbyś 1+3 prętniki i bojownika z 2 samicami. Brat ma właśnie taki zestaw i jest spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej no bez przesady 60 litrów dla samca bojownika i 2 samic? Wiadomo że czym więcej tym lepiej. Ale nie mów że w 45 litrach bojowniki będą miały źle. Jak napisałem w poście wyżej-taki litraż i taka obsada-ryby obu gatunków budują gniazda, są ruchliwe i nie ma żadnych konfliktów. Wiadomo że teoria mówi że nie można, ja opieram się głównie na własnych doświadczeniach i znajomych akwarystów i szczerze wierzę że 3/4 forumowiczów ma albo lekko albo poważnie przerybione akwaria.

 

Moim zdaniem spróbuj z labiryntowymi, neony i inne ławicowe są już trochę oklepane...Ma je praktycznie każdy w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 45l dałbym harem zmienniaków plamistych + małe stadko jakiejś drobnicy w stylu galaxy.

ja mam akwa 60 litrow i mam 30 rybek i jest ok.

Z całym szacunkiem, ale to że ryby żyją nie znaczy że jest "ok".

Twoja obsada jest koszmarna:

Mysle ze mam za male akwa 60 l a glonojady maja 25 cm. Obsada: 1 glonojad kanadyjski , 2 glonojady sjamskie , 5 kiryskow spizowych , 5 neonkow inessa , 2 neonki czarne , 1 bystrzyk , 4 gupiki , 2 mieczyki , 2 piskorki sliver , i okołu 15 slimaczkow (sa maciupkie).

Z tego co masz do 60l nadają się tylko neonki innesa i gupiki. :roll:

Inne rybki wymagają większych litraży - u Ciebie karłowacieją, poza tym masz tam masę stadnych gatunków... hodowanych po 1-2 sztuki. To nie "ok".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...