Jump to content
kamil0s

[25l] Ile Gupików pawie oczko

Recommended Posts

Witam pytanie jak w temacie:

Ile Gupików Pawie Oczko w akwarium 25l 40cm/25cm/25cm??

Interesują mnie tylko samce chce mieć stała ilość rybek chyba ze ich liczba mogłaby byc spora wtedy bym sie zastanowił nad rozmnażaniem.

Wystarczy poczytać. viewtopic.php?f=39&t=19607

Gupik(Pawie oczko) - Poecilia reticulata

Dorasta do ok.3,5cm samiec, 5cm samice

Jako że ryba rośnie w miarę duża, minimalnym zbiornikiem dla hodowania tego gatunku można nazwać "standardowe" 25L o wymiarach 40x25x25, w takim zbiorniku można już trzymać harem 1+2 , lub 3-4 samce bez samic

czytałem sporo razy ale zastanawiam się właśnie czy ktoś może miał takich rybek 6-8 bo taka liczba by mnie interesowała.

Przeczytałem duża część forum, nie trzeba od razu wszystkiego zamykać jednym zdaniem.

czytałem sporo razy ale zastanawiam się właśnie czy ktoś może miał takich rybek 6-8 bo taka liczba by mnie interesowała.

Przeczytałem duża część forum, nie trzeba od razu wszystkiego zamykać jednym zdaniem.

Jeśli chcesz mieć same samce to może 3-4sztuki by było ok.

gdybyś kupił sobię parkę to i tak samica zaraz by się okociła :)

no tka wiem ale wtedy gopików by przybywało i co z tego ze mi się ich rozmnoży jak nie będę mógł tyle ich trzymać:(

To ja Cie teraz powalę na ziemię ;p :) : też mam akwa 25 l i mam ok 15-20 gupików :lol: Właśnie ten problem, którego ty chcesz uniknąć - nadmierne rozmnażanie ;). Gdybym mogła, to zostawiłabym same samce, albo zrobiła z tego krewetkarium. Odradzam takie akwa dla ryb - beznadzieja.koniec.kropka. Nadaje się tylko dla kreweci.

a Bojownik w takim 40/25/25 roślinność no i jakieś 2 3 rybki bym do niego chciał bo jednak sam będzie tka pływał wiele osób pisało ze nie powinno się żadnej rybki do niego dawać bo jest agresywna ale może gdyby je małe włożył i przyzwyczaiłby się do siebie.

a Bojownik w takim 40/25/25 roślinność no i jakieś 2 3 rybki bym do niego chciał bo jednak sam będzie tka pływał wiele osób pisało ze nie powinno się żadnej rybki do niego dawać bo jest agresywna ale może gdyby je małe włożył i przyzwyczaiłby się do siebie.

Możesz zrobić tak że bojownk i krewetki np: RC.

PS: Bojka nie przyzwyczaisz do innej mniejszej rybki, prędzej czy później ją zje :roll:

Ja trzymałam bojka z wieloma gatunkami ryb ;p nie byłam jeszcze doświadczona i, prawdę mówiąc, dalej popełniam błędy ;) ale bojek nic a nic nie robił innym rybkom. To mit, że bojowniki są agresywne. Tzn. są, ale względem samca tego samego gatunku (przede wszystkim!). A charakter rybki zależ też trochu o niej samej ;)

Więc jak z tymi bojkami da się coś do niego wcisnąć??:)