Skocz do zawartości

[25l] Ile Gupików pawie oczko


Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy poczytać. viewtopic.php?f=39&t=19607

 

 

Gupik(Pawie oczko) - Poecilia reticulata

Dorasta do ok.3,5cm samiec, 5cm samice

Jako że ryba rośnie w miarę duża, minimalnym zbiornikiem dla hodowania tego gatunku można nazwać "standardowe" 25L o wymiarach 40x25x25, w takim zbiorniku można już trzymać harem 1+2 , lub 3-4 samce bez samic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem sporo razy ale zastanawiam się właśnie czy ktoś może miał takich rybek 6-8 bo taka liczba by mnie interesowała.

Przeczytałem duża część forum, nie trzeba od razu wszystkiego zamykać jednym zdaniem.

Jeśli chcesz mieć same samce to może 3-4sztuki by było ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Cie teraz powalę na ziemię ;p :) : też mam akwa 25 l i mam ok 15-20 gupików :lol: Właśnie ten problem, którego ty chcesz uniknąć - nadmierne rozmnażanie ;). Gdybym mogła, to zostawiłabym same samce, albo zrobiła z tego krewetkarium. Odradzam takie akwa dla ryb - beznadzieja.koniec.kropka. Nadaje się tylko dla kreweci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Bojownik w takim 40/25/25 roślinność no i jakieś 2 3 rybki bym do niego chciał bo jednak sam będzie tka pływał wiele osób pisało ze nie powinno się żadnej rybki do niego dawać bo jest agresywna ale może gdyby je małe włożył i przyzwyczaiłby się do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Bojownik w takim 40/25/25 roślinność no i jakieś 2 3 rybki bym do niego chciał bo jednak sam będzie tka pływał wiele osób pisało ze nie powinno się żadnej rybki do niego dawać bo jest agresywna ale może gdyby je małe włożył i przyzwyczaiłby się do siebie.

Możesz zrobić tak że bojownk i krewetki np: RC.

PS: Bojka nie przyzwyczaisz do innej mniejszej rybki, prędzej czy później ją zje :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trzymałam bojka z wieloma gatunkami ryb ;p nie byłam jeszcze doświadczona i, prawdę mówiąc, dalej popełniam błędy ;) ale bojek nic a nic nie robił innym rybkom. To mit, że bojowniki są agresywne. Tzn. są, ale względem samca tego samego gatunku (przede wszystkim!). A charakter rybki zależ też trochu o niej samej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...