Skocz do zawartości

SZKLARKA


lars999
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od niedawna wróciłem do dawnego hobby jak akwarystyka. Kompletuję sobie obsadę. Chodząc po sklepach zauważyłem rybkę przeźroczysta i czerwony ogon. Sprzedawcy mówią, że to Szklarka. Nie mogę znaleźć nic na jej temat w net. Zna ktoś prawidłową nazwę tej ryby? Bo pod tą nazwą nic nie ma.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szklarka to

Wodzień (szklarka) w postaci larwalnej zawiera bardzo dużo białka, dzięki czemu jest znakomitym pokarmem dla wszystkich ryb akwariowych. Kupując szklarkę, należy zwróić uwagę czy larwy nie są matowe. Sugeruje to złą kondycję larw. Przed podaniem należy dokładnie przepłukać larwy w siatce o drobnych oczkach.

więc nie wiem co on ci mówił ;/

Co do ryby może chodziło ci o tą: jest to prionobrama filigera inaczej zwanym Promieniak białopłetwy. Tu masz coś o nim:

http://akwa-mania.mud.pl/ryby/ryby/rybyp/Prionobrama%20filigera.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może o to ci chodzi.

Nie mam pojęcia co to jest. Po prostu w google wpisałem ryba przezroczysta i klikłem grafika. ;)

W opisie zdcia jest nazwa.

Pozdrawiam.

 

Atreyu: Przymykam oko na drobne błędy ortograficzne, ale gdy ktoś robi byk na byku i nie używa polskich liter "bo mu się nie chce" to nie będę tego tolerował.

Ostrzeżenie - w moich działach to nie przejdzie kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium masz nie małe, więc możesz do kupić ich trochę więcej, będą się czuć raźniej.

No nie do końca tak że może dać więcej, bo nie wiemy jakie ma oprócz nich ryby. Czy nie będzie im za ciasno. ;)

:arrow: Podaj jaką masz obsadę

Moja obsada: 2 głupiki, 2 kiryski spiżowe, 3 kiryski pstre, 2 gurami mozaikowate, 5 brzanek sumatrzańskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja obsada: 2 gupiki, 2 kiryski spiżowe, 3 kiryski pstre, 2 gurami mozaikowate, 5 brzanek sumatrzańskich.

:arrow: Kiryski Spiżowe - za małe akwarium, do tyba stadna min 5 sztuk

:arrow: Kiryski Pstre - jak wyżej

:arrow: Gurami Mozaikowate - akwarium minimum 112L ( na jednego )

:arrow:

Dla jednego okazu brzanki zapewniam około 7 litrów wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Moja obsada: 2 gupiki, 2 kiryski spiżowe, 3 kiryski pstre, 2 gurami mozaikowate, 5 brzanek sumatrzańskich.

:arrow: Kiryski Spiżowe - za małe akwarium, do tyba stadna min 5 sztuk

:arrow: Kiryski Pstre - jak wyżej

:arrow: Gurami Mozaikowate - akwarium minimum 112L ( na jednego )

:arrow:

Dla jednego okazu brzanki zapewniam około 7 litrów wody

Wiem,że najlepiej mieć jak największy baniak, ale myślę że ta obsada którą mam nie jest tak bardzo przesadzona, biorąc pod uwagę, że na razie to bardzo młode osobniki. Jak podrosną i będzie im ciasno zrobię pprzemeblowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzanki sumatrzańskie poobgryzają ogony gupikom i pewnie też gurami dostanie swoją dolę :D . Moim zdaniem powinieneś się pozbyć gupików i gurami, zdecydować się na 1 gatunek kirysków, dokupić do 6 sztuk a pozostałe oddać. Zamiast gupików spraw sobie np neony (powiedzmy 8), coby było bardziej kolorowo. Nie sądzę, żeby akwarium było za małe dla kirysków. Wiadomo, że im większe tym lepsze ale taki litraż powinien im wystarczyć jeśli nie przesadzisz z ilością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,że najlepiej mieć jak największy baniak, ale myślę że ta obsada którą mam nie jest tak bardzo przesadzona, biorąc pod uwagę, że na razie to bardzo młode osobniki. Jak podrosną i będzie im ciasno zrobię pprzemeblowanie.

Skoro kolega wie lepiej, to nie ma sensu tłumaczyć że ma za mały baniak na pewne okazy ryb. ;)

Temat zamykam. Jak chcesz ustalić prawidłową obsadę to załóż temat w odpowiednim dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...