Skocz do zawartości

Eleocharis Parvula nie chce rosnąć


Rekomendowane odpowiedzi

2 tygodnie temu kupiłem wanienkę Eleocharis Parvula, rozdzieliłem na kępki i posadziłem. Od 2 tygodni zauważyłem że wypuściła korzenie ale sama część zielone troszę ściemniała do ciemno zielonego i nic się nie dzieje. Czy to normalne zachowanie ? Roślina jest In-vitro i czytałem że liście nadwodne muszą poobumierać i wyrosną nowe, ale nie widać żadnego wzrostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie to 3x18W 6500 + 18W Osram Fluora więc światła za mało nie jest. CO2 jest z bimbrowni jeden bąbelek na sek.

 

Obecnie nie nawożę bo kupiłem podłoże AquaBasis Plus + JBL Manado i z tego co czytałem to z 2 miesiące nie trzeba nawozić. Zbiornik zalany 28.12.2010

 

Jak szybko u Ciebie rośnie i czym nawozisz ? Przymierzam się do nawozu ale nie mam jeszcze pojęcia co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie każdy niedobór "odchorowuje". Nawożę nawozem z allegro plus żelazo. Podłoża nie mam (tzn. sam żwirek). Może u ciebie po prostu musi przejść okres adaptacji i ruszy jak się dorwie do substratu.

 

Jak u mnie rośnie możesz sobie porównać stan z założenia zbiornika (przed wakacjami) i obecny - link do galerii w moim opisie - 112l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja posadziłem ostatnio eleocharisa parvulę, rośnie w kostce bardzo szybko, żeby było śmieszniej jedna zabłąkana igiełka która mi została poszła do "śmietnika" który 'stoi na biurku bo stoi' i dzisiaj widzę że po tygodniu wypuszcza igiełkę, w piasku, bez nawożenia i...oświetlenia.

 

Na miejscu twórcy tematu zostawiłbym go i czekał... jak poszły korzenie to nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...