Jump to content

do ilu stopni ogrzeje grzałka 50w w akwarium 112l???


Recommended Posts

Z reguły nie trzeba, ale jak wszystko w akwa to bardziej skomplikowany problem. Napisze w ten sposób: jeśli nie masz skorodowanych, mocno grzejących się stateczników, akwa nie jest długotrwale oświetlone bezpośrednimi promieniami słonecznymi, pomieszczenie, w którym stoi nie jest narażone na silną ekspozycję słoneczną, lub jeśli masz klimatyzowane pomieszczenie ;) to nie ma strachu nie powinno się przegrzać. Z nam sporo osób, które nie maja w ogóle grzałek w akwarium, bo utrzymują na tyle wysoka i stałą temperaturę, że nie są one potrzebne, ale w lecie bez termostatu (obojętnie czy zewnętrznego czy zintegrowanego, ja osobiście preferuje ten pierwszy), to utrzymanie właściwej temp jest bardzo trudne. Choć i termostat może się nam zepsuć i "zagotować" wodę, bo taki przypadek też miałem, ale wszystko ma swoje wady. W lecie najprostszym sposobem obniżania temp. to wrzucanie odpowiedniej ilości lodu.

Koniec końców jakikolwiek zestaw z regulacja temp. o możliwie nie za małej mocy - w razie awarii mamy więcej czasu że by zauważyć i zareagować na niebezpieczny wzrost temp. w przypadku awarii.

A jak słońce mocno daje to trzeba zainwestować w rolety bo do 80% ciepła dostaje się przez okna. Tylko najlepiej rolety całkowicie zacieniające ( na promocjach w marketach ich ceny są akceptowalne.;))

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...