Skocz do zawartości

Bojownik kilka pytan


jeki20
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1Witam kupiłem akwa. 25l dl 40 cm czy moge tam trzymac 2 samice i 1 samca

2 mam tem 20 * C czy starczy tto bojownikom niestety teraz posiadam tylko grzałke 5W czy to im starczy na poczatek?

3 czy jak bede miał małe bojowniki to jak wpuszce do akwarium z głupikami 1 takiego juz sredniego wzrostu (zeby nie zjadły) to on mi nie bedzie ich obgryzał:D?

 

Atreyu: Polskie znaki, ortografia, zwracaj na to uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Akwarium jest ok, ale tylko dla samego samca. W tak małym litrażu prawdopodobnie pozabijałby samiczki.

 

2. Nie starczy, kup grzałkę z termostatem 25W - to koszt 30zł.

 

3. Nie będziesz miał. ;)

Rozmnożyć bojowniki nie jest prosto. To nie gupiki które robią to same w akwarium ogólnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wpuszczaj bojownika do akwarium z gupikami, 90% poodgryza ogony

Niekoniecznie. Obecne hodowane bojowniki mają bardzo stępione dzikie instynkty - podobnie jest choćby z neonami i ich zdolnością do pływania w zwartej ławicy.

10 lat temu to by nie przeszło, ale dziś często widuje się takie połączenie.

Oczywiście wszystko zależy też od indywidualnych charakterów bojowników, bo widziałem już takie które dosłownie zjadały neony... ale to bardzo skrajny przypadek. Natomiast u siebie mam bojka z... drobniczkami które czują się przy nim bezpiecznie bo ich nie atakuje. ;)

Wiem ,że nie jest tak łatwo a i przepraszam za pomyłke grzałka ma 10W własnie robie test do ilu podgrzeje wode .samice?

Trudno powiedzieć, wszystko zależy od temperatury w mieszkaniu. Dodatkowo przy grzałce bez termostatu nie kontrolujesz temperatury wody... Mamy rok 2011 - zainwestuj w coś nowego z termostatem. ;)

A ile bym musiał miec l. zebym mógł trzymac 1 samca i 2 samice

Standardowe 54l - 60x30x30 i tu byś mógł nawet pokusić się o opcję 1+3 która jest trochę bezpieczniejsza od 1+2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...