Skocz do zawartości

co zrobić???


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam już akwa 3 miesiące.Kupiłem do niego takie rośliny:nurzaniec,moczarka,kabomba,żabienica oce.,gałęzatka,jeszcze jakaś której nazwy nie znam.Moczarka i kabomba w ogóle się nie przyjeły.Kabomba miała 20cm i była pięknie rozrośnięta teraz ma 5cm i prawie cała zgniła,moczarka to samo wystarczy tylko ją lekko dotknąć już wypływa na powierzchnie.Pozostałe rośliny się przyjęły.Myślę że to wina marnego nawożenia.Czy można je jeszcze uratować???

Akwarium-25l

Oświetlenie-25W

Podłoże-bazalt

Parametrów nie znam.

Wymiana wody-1 na miesiąc 45%

Nawożenie-sera florena ostatni raz 1,5 miesiąca temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie-25W

Ale jakie? To nam nic nie mów.

Żarówka, żarówka energooszczędna, świetlówka? Jaka barwa światła?

Wymiana wody-1 na miesiąc 45%

Źle, bardzo źle - wymieniamy 1/5-1/4 wody co tydzień.

Nawożenie-sera florena ostatni raz 1,5 miesiąca temu.

Czyli liczmy że brak nawożenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie żarówka philips.

Jaka? Zwykła, energooszczędna? Jak energooszczędna jaka barwa światła?

 

Jak dla mnie to albo złe światło [jeśli zwykła], albo złej barwy [jeśli kompakt 2700K], albo zbyt mocne [jeśli kompakt] - a to w połączeniu z brakiem nawożenia i dawkowania co2 spowodowało takie skutki jakie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak światło jest nieodpowiednie to żadna bimbrownia nie pomorze

 

 

Oświetlenie żarówka philips.

Jaka? Zwykła, energooszczędna? Jak energooszczędna jaka barwa światła?

 

Jak dla mnie to albo złe światło [jeśli zwykła], albo złej barwy [jeśli kompakt 2700K], albo zbyt mocne [jeśli kompakt] - a to w połączeniu z brakiem nawożenia i dawkowania co2 spowodowało takie skutki jakie są.

Odpowiedz na te pytania!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak światło jest nieodpowiednie to żadna bimbrownia nie pomorze

 

 

Oświetlenie żarówka philips.

Jaka? Zwykła, energooszczędna? Jak energooszczędna jaka barwa światła?

 

Jak dla mnie to albo złe światło [jeśli zwykła], albo złej barwy [jeśli kompakt 2700K], albo zbyt mocne [jeśli kompakt] - a to w połączeniu z brakiem nawożenia i dawkowania co2 spowodowało takie skutki jakie są.

Odpowiedz na te pytania!
Zwykła żarówka philips,jaka barwa to nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bimbrowni takie coś może być? http://allegro.pl/co2-do-twojego-akwari ... 63829.html

Jak najbardziej ale sądzę, że lepiej zrobić samemu :) Koszt to jakieś 2 zł. Wężyk + strzykawka+gałązka lipy viewtopic.php?f=40&t=19402

I co mu da ta bimbrownia?

Bimbrownia daje CO2, ale o tym chyba wiesz :twisted:

 

Pyta jak polepszyć sytuację roślin, więc bimbrownia, dobre światło i nawożenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zwykła żarówka philips,jaka barwa to nie wiem

Wymień na coś takiego http://www.akwarystyka.targi.pl/energoo ... t-p-6.html

Może i ta żarówka mogła by się sprawdzić ale uważam ,że nie w takich akwariach.Żarówka ma to do siebie,że przy zastosowaniu jej w akwarium i to tuż nad lustrem wody ok ,że jest piękne światełko w środku,ale ona za bardzo skupia światło i to jej maksimum jest zaraz pod nią.Gwarantuję autorowi tematu ,że nitek będzie miał tak dużo ,że mu na przyszłą zimę na sweter wystarczy. :D

Sam kombinowałem w swoim czasie z tymi żarówkami i właśnie ---glony nitkowate ---szok jak ich było dużo i to bezpośrednio pod żarówką.

Wtedy poszedłem do elektrycznego sklepu i kupiłem sobie zwykły panel ze świetlówką T5 8 W.W komplecie była świetlówka 4100K ,ale można było sobie dokupić philipsa T5 6500K.powiem ,że super sprawa.Eleganckie wykonanie oraz taki plus ,że mogłem sobie dokupić i inne jeszcze świetlówki jak np.gro luxa.

W swoich akwariach 30L i 45L mam je podwójnie zamontowane i jest super.Zresztą moje akwaria i roślinność niech się same zareklamują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...