Skocz do zawartości

Obsada do 175l


Fantazja
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

jestem tu nowa i chciałam Was prosić o radę. "Odziedziczyłam" akwarium po znudzonym mężu. Chciałabym z nim zrobić coś fajnego. Na razie z braku kasy podłoże zostało to samo, roślinki też. Ale do rzeczy.

 

175l, profilowane 100x40x50

- oświetlenie - 2x30W osram cool white (do wymiany - myślałam o philips aquarelle albo Philiips tl-d 865, ewentualnie wymianie statecznika i włożeniu jakichś trochę mocniejszych świetlówek - na razie brak kasy]

- filtr aquael fan 3 - też w przyszłości chciałabym wymienić

- napowietrzanie z filtra

- grzałka - aquael 100W z termostatem

- podłoże żwir rzeczny

- rośliny - Vallisneria (chyba americana ale głowy nie dam)

Hygrophila corymbosa "angustifolia"

Hygrophila corymbosa

Echinodorus ( nie mam pojęcia jaka ;) )

Kryptokoryna też nie wiem jaka ;)

- Planta gainer classic - bardzo rzadko.

- parametry wody ?? temp 24-25st, woda chyba miekka (kranowa a kamień mi się w czajniku nie osadza - zaraz mnie tu zlinczujecie za takie porównania :oops: )

- korzenie mangrowca

Sprzęt jest jaki jest :zamieszany: . Wszystko rozbija się o kasę. Chcę w przyszłości kupić lepszy sprzęt i kontrolować co się dzieje w moim akwarium. Na razie muszę się zadowolić tym co jest.

 

Chciałabym dołożyć jakieś rośliny na tył i pierwszy plan. Myślałam o mchach na korzenie i ewentualnie jakichś jeszcze kryptokorynach, anubiasach, może microsorum... coś mniej wymagającego względem światła.

 

A teraz właściwy temat: jakie ryby???

Obecnie żyjące rybki którym udało się przetrwać to 2 kosiarki i zbrojnik niebieski. Kosiarek się nie pozbędę - mąż ma do nich sentyment :|

Chciałabym wpuścic

- parkę ramirezek? (czy ewentualnie dałoby radę 2 pary?)

-neony innesa- ławica 20 (30?) sztuk

i co jeszcze?

5-6 błyszczyków parańskich

lub barwieńców

lub razbor klinowych

lub bystrzyków pereza?

albo 2 skalary (boje się, że zjedzą neony)

albo 2 gurami (wiem, że to zupełnie inne rejony)

Chodziłoby mi o jakieś rybki, które odznaczałyby się na tle dośc ruchliwych neonków i pływały raczej "dostojnie" :)

Nie chcę przesadzić z ilością gatunków, żeby nie zrobić jak to określacie "zupy rybnej".

 

Czy jeśli dojdą mchy mogę dołożyć krewetki (jakie ewentualnie?) czy są zbyt wrażliwe na parametry wody, których nie kontroluję?

 

P.S Aha akwa po restarcie tydzień temu, więc jeszcze poczekam z wpuszczaniem rybek ale ile...tydzien? dwa??

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek chcesz tam wpuścić - inwestycja w lepszy filtr jest konieczna.

Jako taki filtr da się kupić już za mniej więcej tyle ile wydasz na docelową obsadę, a unikniesz w ten sposób wielu nieprzyjemności ze zgonami rybek na czele. ;)

 

Skalary nie powinny ich zjeść, jeśli kupisz młode osobniki i będą dorastać razem z neonami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...