Skocz do zawartości

Krewewetkarium [10l]


OliwCiaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś półtora miesiąca temu dostałam impuls , żeby kupić sobie akwarium. Z dnia na dzień pojechałam po akwa do sklepu w Katowicach dużego zoologika 'Kakadu'. facet sprzedawca wcisnął mi największe gów** jakie było możliwe. zestaw Aquael krewetkarium 10 litrowe.. do tego sprzedał mi zdechłą roślinkę i 2xmolinezje blac molly 2x mieczyk 2x gupik pawie oczko 1x glonojad żółty i 2x red cherry wszystko oczywiście zdechło bo facet mnie nie poinformował, że trzeba odczekać 2 tyogdnie. (a wgl jedna molinezja była chora jakieś białe plamy miała i wszystkie zdechły za nią). Później dostałam 8 rc od znajomego matki z czego zostały tylko 2 które są już u mnie ponad dwa tygodnie.

 

Akwarium : 10litrów (20x20x25) (dł x szer x wys) [cm] - zestaw Aquael

Filtr: Aquael PAT-Mini (z napowietrzaczem) 230V, 50Hz 4w 400l/h

Grzałka: Aquael AQSN-5 230V, 50Hz 5w

Oświetlenie: Aquael Econoline 9w 230V, 50/60Hz 1x9w

 

Flora:

Nie mam pojęcia co to za rośliny, bo dostałam od znajomego mamy. Jeśli potraficie proszę mi powiedzieć co to są za rośliny.

 

Fauna:

2x krewetka Red Cherry (dzisiaj dojdzie 5 krewetek red cherry)

myślę nad kupnem kilku krewetek babaulti.

 

Co sądzicie o moim małym baniaku ?

post-7659-13685162208953_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o kolorowy (czerwony) żwirek. Reasumując:

-Kup żwirek jednokolorowy

-Kup nieduży korzeń i mech ( obsadź korzeń mchem )

-Możesz zrobić niedużą plażę z jasnego piachu, ewentualnie jakiś trawniczek (polecam gałęzatkę- zobacz u mnie)

-Postaraj się ukryć filtr i grzałkę

-Jeśli już chcesz mieć nieład to niech wygląda on "artystycznie" a nie jak śmietnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No postaram się tylko nie ma gdzie kupić mchu -.-'

 

a jak będę wymieniać żwir to krewetki gdzie przełożyć ?

Wodę z krewetkarium przelej do dużej michy/wiadra, krewetki wyłów do słoiczka z wodą z akwarium. Szybko zmień żwirek, posadź roślinki itp. Wlej tą starą wodę uzupełnij odstaną 24 godz. świeżą do pełna i wpuść krewetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpierw muszę znaleźć jakieś ładne roślinki, bo na około nic nie ma.. Czarnego żwiru zostało mi ponad kilo to chyba wystarczy ? . To akwarium jest według mnie za małe na jakieś wymysły.. To się ledwo co da wsadzić rękę, żeby ułożyć roślinki. Dopiero w kwietniu lub później planuję zakup większego akwarium, bo matka postanowiła, że nie będzie mi dokładać do akwarium, bo 'to mój kolejny wymysł'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, bo właśnie większość roślinek właśnie tak mam. Może to się wszystko rozrośnie za jakiś czas. Ale tylko jak będzie jakiś przypływ gotówki to chyba zakupię jak narazie 62litry, bo nie chcę kupować nowego osprzętu a ten z tego co czytałam w internecie będzie 'akurat na styk' to 62 litrów.

 

Wtedy pokombinuję z jakimś korzeniem, kokosem, piaskiem itd.

 

Ile tak na oko kosztuje taki baniak 62litry ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodziło o samo akwarium. Ale z tego co widziałam to u mnie w markecie zoologicznym 62 litry kosztowały 73 zł.

Piasek bodajże 30 zł. Żywe roślinki od 5-15 zł. Kokos to nawet nie mam pojęcia. Ale za jakiś czas jak w marketach będą to ja zjem kokosa potem wyczyszczę wygotuję i wgl. No i jeszcze nad korzeniem pomyślę i jakimiś kamykami. a kamienie mogą być np. z parku ? tylko odpowiednio wyczyszczone, wygotowane itd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasek 30zł :o:o:o To niewiadomo z czego musiałby być ten piasek. Ja 15kg bazaltu zapłaciłem nie cale 30zł + przesyłka do baniaka 100l to sobie odejmij :D Ja ci powiem tak szanuj to co masz takie szklanki są ok bo można fajne aranżacje za małą kase i nie trzeba majątku na oświetlenie itp wydawać. Wiem co mówię ja mam dwie bańki po 96l i dziś postawiłem 10l bo chce coś małego a zarazem fajnego zrobić :D A jeśli chodzi o tę szklankę to wiesz coś ciekawego możesz wykombinować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dokładniej 2 kg piasku 34,95 zł. fajnie ździerają w tym zoo markecie.

 

Pozbieram trochę pieniędzy. Rozkminię gdzie w okolicy są fajnie korzonki, albo kokosy. Sprawdzę te kamienie. Zmienie na czarny żwir. Poszukam też roślinki, bo w Silesii City Center w Katowicach widziałam ładne roślinki, tylko, że nigdzie nie ma żadnych mchów ! o.O

 

Obecnie mam 7 red cherry. Za jakiś czas kupię większy baniaczek i będą dwa. Bo kupiłam ten zestaw na początek, a wystarczy, że włącze kaloryfer w pokoju a temperatura w baniaku powiększa się o 3-5 stopni.. dlatego teraz jestem chora, bo zamarzłam :D

 

I boję się, że krewetki się będą zbyt rozmnażać.. bo helenek zeżre tylko zdechłe. a nie żywe.

 

a no i muszę chyba w końcu kupić testy . Ile one tak ok kosztują ?

przepraszam, że tak o wszystko pytam, ale widzę, że znacie się naprawde na tym i chce zasięgnąć rad profesionalistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...