Skocz do zawartości

Pomoc w zakładaniu 240l.


OliwCiaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ! W najbliższym czasie myślę nad założeniem akwarium 240l.

 

*Akwarium 120cm x 40cm x 50cm (długość x szerokość x wysokość)

*Pokrywa prosta (oświetlenie 2x30W)

*Filtr Aquael PAT-MINI (z napowietrzaniem)

*Grzałka HEATZONE

*Termometr

 

I teraz pytanie. Czy ten sprzęt 'wyrobi' w 240litrach ?

 

z podstawowego sprzętu trzeba coś jeszcze dokupić ?

 

Do tego ile kg będzie potrzebnego żwiru czarnego ? do tego kupuję jeszcze piach na 'drogę'.

Chwilowo moje 7 krewetek red cherry przeniosę do tej 240-stki. a do tego jaka obsada może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się też aż tak bardzo ale myślę że obsada nie jest zła. Na pewno jeszcze coś na dno. Może 2x zbrojniki niebieskie, 10x kirys ( jednego gatunku np spiżowy albo panda ) 6x Otoski.

Myślę że było by ok ale jak już pisałem nie znam się tak dobrze więc może lepsi wypowiedzą się trochę więcej na ten temat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie myśląc nad obsadą pomyślałam tak :

 

10 x krewetek red cherry

15 x żałobniczki

20x neon Innesa

10 x hokejówka amazońska

 

Dobra obsada czy zła ? jestem zielona w akwarystyce więc czekam na sugestie.

U mnie żałobniczki wytłukły neony,widziałem jak w jeden dzień 3dorosłe sztuki zeżarły ławiczkę 15szt.Więc nie polecam takiego połączenia.

Hokejówka to ryba stadna,dwie ławice nie wyglądają najlepiej.

 

W takim zbiorniku:

30szt neonów/15hokejówek/15 załobniczek

6kirysów

2zbrojniki niebieskie

1+2 mieczyk

1+2 molinezja

no i chyba te krewety,chociaż pewności nie mam,bo nigdy nie miałem tych stworzeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Do takiego akwarium kup sobie koniecznie filtr kubełkowy np. Fluval 305, unimaxa 500 lub tetre tetratec 1200.Filtry wypełnij tylko porowatą ceramiką i gąbką Grzałkę 200W z termostatem np dobra jest eheim jeger 200W. Jak planujesz roślinki to pod żwirek o gradacji 2-4mm dodaj substrad actisubstrate lub kulki glinowo-torfowe i jakiś nawóz w tabletkach np. sera florenette lub tetra plant crypto. Po tym rośliny będą rosły jak szalone. Na samym jałowym żwirze będą kiepsko rosły. Nie zapomnij o dobrym oświetleniu np. jedną świetlówkę sylvania grolux a drugą sylvania aquastar.To kosztuje ale efekt końcowy będziesz miała super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...