Skocz do zawartości

Malawi 112l


Czyz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam 11lat i to jest moje pierwsze akwarium Malawi.

Akwarium dojrzewało 4 tygodnie.

05.02.2011 roku wpuściłem moje pierwsze 10 saulosi.

Pojemność:112l

Wymiary:80/35/40

Filtracja:Aquael Fan-3 BIO plus

Podłoże:Piasek kwarcowy 20kg

Dekoracje:40kg kamienia

Obsada:Pseudotropheus saulosi 10szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamienie to prawdopodobnie łupek . Porozmawiaj z rodzicami i zastanówcie się nad kupnem filtra zewnętrznego- (filtracja biologiczna), na razie masz filtrację mechaniczną.Pyszczaki jak trochę podrosną strasznie brudzą. Czy badałeś parametry wody. Poczytaj trochę na temat tych rybek.

Jak ryby się wybarwią redukcja obsady np. 1+4-5 szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kfiltra zewnętrznego- (filtracja biologiczna), na razie masz filtrację mechaniczną.

Dużym błędem jest myślenie że filtr wewnętrzny nie zapewnia filtracji biologicznej. Gąbka też jest dobrym siedliskiem do rozwoju bakterii nitryfikacyjnych, co prawda nie aż tak dobrym jak keramzyt/ceramika - ale jest. Poza tym ten wewnętrzny ma gąbki + ceramike...

To że jest troszkę słaby to już inna historia. ;)

 

A teraz co do samego akwarium - jestem pod wrażeniem!

W Twoim wieku to miałem 30l z welonką, niebieskim żwirkiem i jakimś ruskim filtrem, przy czym nie miałem pojęcia o takich rzeczach jak dojrzewanie akwarium czy parametry wody.

U Ciebie jest bardzo dobrze, a może być tylko lepiej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz mi powiedzieć w którym miejscu, w tym filtrze jast ta ceramika( chodzi mi o filtr fan-3.pyt do ATREYU .Na temat minikani się nie wypowiem nie miałem tego filtra

Oczywiście - już tłumaczę. ;)

Fan 3 BIO wygląda mniej więcej tak:

http://lh3.ggpht.com/_myw9oKmh34o/S5pXI ... BIO_02.jpg

Jeśli autor tematu go nie modyfikował, to ten jasny koszyczek nad pojemnikiem na gąbkę jest na ceramikę. Oczywiście zwykłe Fan-y tego nie mają.

 

A mini kani jest ok. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz ze kilka szt ceramiki (bo chyba więcej tam nie wejdzie) będzie trzymało stabilne parametry w tym baniaku.

Oczywiście! A napisałem że będzie? ;)

Napisałem że gąbka też odpowiada za filtracje biologiczną, a filtr zawiera też koszyczek na ceramikę. ;)

Nie napisałem że filtr jest wystarczający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...