Skocz do zawartości

wprowadzenie czegos nowego.


Pappa2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W skrócie - na niektórych forach ( nie koniecznie akwarystycznych) jest opcja o nazwie "POMÓGŁ". i teraz tak, jak by ja wprowadzono na forum ,to według mnie więcej było by odpowiedzi na dany temat. czyli można uniknąć wtedy takich odpowiedzi jak:

np. :google: "sprawdź sobie w google".

 

Wiele ludzi ma wielką radochę z tego ,że ma ponad 200 postów.

Z czego może 20 % jest sensownych :o

 

Zasady przyznawania plusika (POMÓGŁ)

- zakładamy osobny temat - nie dołączamy się do istniejącego.

- "pomógł" może kliknąć tylko założyciel postu. jeżeli uzna, że ktoś rozwiązał jego problem lub go znacząco nakierował na jego rozwiązanie.

- po kliknięciu "pomógł" post jest zamykany

 

Tematy typu "rozmowy o wszystkich" nie powinny mieć opcji POMÓGŁ .

 

Pod avatarem powinno być widać pomógł x razy

Dzięki temu będziemy mogli stwierdzić , czy osoba która nam radzi cos wlac do akwarium jest osoba ktora ma wiedze i tym samym pomaga ludziom czy tez robi eksperymenty na naszym akwarium :evil:

 

Kolejnym plusem takiej opcji będzie, to że forum znów stanie się forum akwarystycznym a nie forum ogólnotematowym. bo po mału zaczyna tak wyglądać. coraz mniej osób pomaga innym chyba że chce sobie łacha pociągnać z kogoś, z jego niewiedzy czy stanu zbiornika.....

 

Mod.Janusz--Pomysł ciekawy i jako dla jego promotora daję ci pierwszy czerwony plusik,za regulamin-6.1. Zaleca się dbanie o poprawność gramatyczną i ortograficzną wypowiedzi. Jeśli nie jesteś w stanie używać polskich znaków diakrytycznych, poinformuj o tym w swoim podpisie.Przyznaję ostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tamte propozycje były dość podobne, ale ta najbardziej mi się podoba.

Choć wolałabym ale osoba zakładająca temat mogła więcej niż jeden osobie kliknąć "pomógł" i żeby temat nie był od razu po kliknięciu zamykany. Dlaczego? bo nie raz ktoś w swoim temacie zadaje kilka pytań :) a nawet jak zada jedno : spyta np "co to za choroba" podając dane zbiornika i opis chorej ryby.

od jednej osoby dowie sie jak leczyć, od drugiej ze ma do kitu obsadę i co powinien wymienić na co(uzna to za pomocna rade), od innej przyczyny swoich problemów, a może od kolejnej jak na przyszłość zapobiegać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

W obecnej chwili forum jest świeżo po zmianie serwera. Myślimy nad nowszym skryptem. Może wtedy się zdecydujemy na jakieś dodatkowe opcje. Wszystko w swoim czasie ;).

 

Kolejna sprawa. Ewentualny system dodawania puntów trzeba by było ogarnąć porządnie. Dlaczego? Wspomniałeś o 200 postach z czego 20% jest przydatnych. Ja twierdzę, że często tylko 5% z nich się do czegoś nadaje. Jednak jak zaczęły się porządki na forum , to od razu był cyrk :D.

Chcę uniknąć tej samej sytuacji z punktami "Pomógł". Bo za chwilę się okaże, że ktoś wkleił dwa linki, 3 razy napisał: tak, Twój gupik jest w ciąży i będzie miał milion pięćset sto dziewięćset punktów. Bardziej byłbym za tym, że założyciel tematu zgłasza to do moderatora i to on podejmuje końcową decyzję czy warto przyznać punkt czy też nie. Kolejna sprawa, gdyby nawet wprowadzić taki system to obejmowałby on działy typu: PPA, obsady, choroby, roślinki. Bez ROWION, galerii, uwag o serwisie, ogłoszeń itp. Jedynie działy gdzie można naprawdę wykazać się wiedzą.

 

Jednak w obecnej chwili to tylko luźna rozmowa "przy piwie". Teraz mamy troszkę ważniejsze sprawy na głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod.Janusz--Pomysł ciekawy i jako dla jego promotora daję ci pierwszy czerwony plusik,za regulamin-6.1. Zaleca się dbanie o poprawność gramatyczną i ortograficzną wypowiedzi. Jeśli nie jesteś w stanie używać polskich znaków diakrytycznych, poinformuj o tym w swoim podpisie.Przyznaję ostrzeżenie.

bez jaj normalnie;/ post 100 razy łatwiej się czytało nawet bez polskich znaków, niż z nimi oczoj***** czerwonymi i do tego większa czcionka? po co to w ogóle? poprawiacie błedy -okej, fajnie ale po co tak to afiszować? Popełniający błędy dostał ostrzeżenie ! po co pozostałym użytkownikom utrudniać odczytanie posta????

 

Gost: Po pierwsze czerwony kolor jest zarezerwowany dla administracji forum, po drugie błędy poprawiamy na czerwono żeby były widoczne i na drugi raz pomyślisz zanim napiszesz z błędami, po trzecie wyhamuj się z tym słownictwem. Kolejne ostrzeżenie, chyba nie muszę tłumaczyć za co :roll: .

 

 

Mod.Janusz-Edytuj posty.

 

ok musi być czerwone niech będzie, a czy poprawione litery muszą być powiększane? TO ZNACZNIE UTRUDNIA CZYTANIE POSTA !

Kiedyś na tym forum można było liczyć na więcej porad, teraz z tego co widzę to tylko się wszyscy nawzajem upominają!

założyłam jakiś czas temat z prośba o parę porad, ucieszyłam się widząc ile się pojawiło odpowiedzi, niestety tylko jeden post to była odpowiedź na pytanie, reszta to były dyskusję na temat złego opisania czegoś, złej nazwy, najeżdżanie na wszystkich do okoła bo "po co udzielają rad jak się nie znają" , samemu tych rad nie dając.. itp. Oczywiście to jest w porządku za to nie wpisanie polskiego znaku trzeba wyróżnić. ;]

mi to osobiście wygląda bardziej na 'dokuczanie' użytkownikom niż pomoc i dbanie o porządek na forum.

Pozdrawiam i żegnam

 

Mod.Janusz-Regulamin-6.3. Nie piszemy postów z wciśniętym klawiszem „caps lock”. Duże litery świadczą o krzyku, co nie jest tolerowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie cos daje do poczytania.. juz to kiedys dawalem

 

do moda co dal mi ostrzezenie:

dla mnie nie licza sie ostrzezenia, wiec jak dostane nastepne to i tak sie tym nie przejme.

wrazie banu zaloze nowe konto itp. ale uwazam, ze nie bedzie to konieczne.

 

jako homo sapiens nie bede wymyslal w opisie, ze nie mam polskich liter bo jest to bezsensu.

 

sorry

 

ps troche temat zmienilismy wiec mozesz kolego zamknac post ;)

post-2196-13685162212253_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Na początek szybkie pytanko:

Czytał ktoś tytuł tego tematu? Czytał ktoś pierwszy post?

 

założyłam jakiś czas temat z prośba o parę porad, ucieszyłam się widząc ile się pojawiło odpowiedzi, niestety tylko jeden post to była odpowiedź na pytanie

No co Ty? Serio?? Przecież sama robisz takie coś w tym temacie :roll:. Więc o co Ci teraz chodzi?

 

Co do pisowni postów:

O pisaniu postów na forum było już wiele razy. Zdecydowana większość jest za poprawnym pisaniem. Wielkie litery, pl znaki itp. Te osoby wiedzą, że posty są wtedy dużo czytelniejsze. Jeżeli macie problem z pl końcówkami to może pora zmienić forum na np: angielskojęzyczne ? Tam nie mają polskich znaków. Można zaoszczędzić na klawiszu "alt", pewnie dłużej posłuży tym sposobem.

 

 

bez jaj normalnie;/ post 100 razy łatwiej się czytało nawet bez polskich znaków, niż z nimi oczoj***** czerwonymi i do tego większa czcionka? po co to w ogóle?

Właśnie po to aby każdy widział lenistwo piszącego.

 

 

 

jako homo sapiens nie bede wymyslal w opisie, ze nie mam polskich liter bo jest to bezsensu.

 

sorry

 

 

Jako kto? :D

Jako homo sapiens, mieszkaniec tego kraju oraz użytkownik Polskiego forum pisałbyś z polskimi literami aby pokazać, że ewolucja idzie w dobrą stronę. No ale jak widać, czasem wszystko staje w miejscu ;).

Zalogowałeś się tutaj więc obowiązują Cię pewne zasady:

6.1. Zaleca się dbanie o poprawność gramatyczną i ortograficzną wypowiedzi. Jeśli nie jesteś w stanie używać polskich znaków diakrytycznych, poinformuj o tym w swoim podpisie.

 

wrazie banu zaloze nowe konto itp. ale uwazam, ze nie bedzie to konieczne.

 

W razie - piszemy osobno

bana - nie "banu". Kłania się odmiana końcufkuf

 

Nowe konto? Zakładaj, śmiało :D. Pokażesz tylko swoja postawę "homo sapiens" :D.

 

Dlaczego najwięcej do powiedzenia i najwięcej płaczą Ci, którzy mają gdzieś obowiązujące zasady? Hmmm?

 

A można było coś ustalić w tym temacie, no ale po co przecież normalnie porozmawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...