Skocz do zawartości

bimbrownia


Rekomendowane odpowiedzi

no wiec tak zrobilem bimbrownie :)

1 butelka:

- 10g drozdzy

- 400g cukru bialego

- litr wody

 

2 butelka

- woda napelniona do polowy

 

wszystko uszczelnione silikonem

wezyk juz wlozony do akwarium, czekam na pierwsze babelki.

 

Moze mi ktos powiedziec czy jak ja babeli w wezykach wody to dwutlenek bedzie lecial??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zrób tak jak ja - zatrząś porządnie zacierem w butelce, to spowoduje duże ciśnienie, z początku poleci masa bąbli ale za chwilę będzie już "pykać" powoli :)

 

zrobilem tak, podczas potrzasniecia lecialo duzo babelkow, ale gdy odstawilem to nic nie lecialo...

 

a czy faktycznie potrzebna jest ta druga butelka z woda?? czy nie lepiej byloby gdyby wezyk bezposrednio byl z zacieru do akwa??

 

ile wody lejecie do zacieru??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może masz za małe ciśnienie jeszcze, a jaką masz temperaturę? ja mam termometr włożony mam 24*C cały czas. Czasem jak coś robię i przekładam bimbrownię to tez muszę kilka razy zatrząść, żeby zaskoczyła, bo za pierwszym nie zawsze spowodowane to jest ulotnieniem się gazu przy przestawianiu no i trzeba na nowo dodać ciśnienia.

 

jakbyś dal bezpośrednio do akwarium to na drugi dzień twoje rybki spiewałyby pijane ;-) a tak na poważnie, ta woda w butelce ma za zadanie oczyszczać gaz z zapachu.

 

ja lałem

 

1,2L wody

2 szklanki cukru

ok 10g drożdży

 

słoik z wodą 1L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej użyc lekko cieplej to szybciej zajdzie reakcja. mozesz jeszcze wlozyc butelke w miske z ciepla woda to troche przyspieszy proces lub wzuc odrobinke sody...Czytaj odrobinke bo ja za pierwszym razem troszke przesadzilem i mam pamiatke na scianie... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dałem przegotowaną miałą ok 29 *C nie wiem czy to ma znaczenie (że była przegotowana) ale kwestia jej "startowej" temp. wplywa na szybsze wejscie w reakcję. ewentualnie weź grzejnik elektr. albo suszarkę i dmuchaj ;-) jak w zacierze zaczną ci się robić bąbelki to jest dobrze

 

pamiętaj że temp powyżej 30*C zabija drożdże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobilem nowy zacier i dziala :D:D:D:D babelki do butelki z woda uchodza co 1s a co 2s do akwarium wpada babelek :)

 

fajnie wreszcie dziala:) teraz mysle ze roslinki szybciej zaczna rosnac.

A jak tu u was bylo bimbrownia dala szybkie i widoczne efekty??

u mnie oswietlenie 0,6w /l

stosuje preparat sera florena i tabletki do zwiru. oswietlenie wlaczone ok 10 godzin dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już działa to gratuluję i pozwolisz że podczepię się pod ten temat i zadam parę pytań

 

1. Czy strumień powietrza(CO2) może być skierowany bezpośrednio na rośliny?

2. Czy w przypadku łączenia się CO2 z powietrzem grozi to niepożądanymi skutkami?

3. Czy ciśnienie w butelce po zakręceniu zaworka (na noc) może być tak duże aby wysadzić nam naszą bimbrownię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy strumień powietrza(CO2) może być skierowany bezpośrednio na rośliny?

2. Czy w przypadku łączenia się CO2 z powietrzem grozi to niepożądanymi skutkami?

3. Czy ciśnienie w butelce po zakręceniu zaworka (na noc) może być tak duże aby wysadzić nam naszą bimbrownię?

1. u mnie dyfuzor puszcza bąbelki które ocierają się o liście żabienicy więc to niczemu nie szkodzi.

2. chodzi ci o napowietrzanie wody ? dyfuzor najlepiej umieścić jak najdalej od napowietrzacza. Jak się miesza CO2 z napowietrzaczem to nie ma to sensu.

3. wysadzi ci korek w najgorszym przypadku ja nie wyciągam na noc dyfuzora. najlepiej odkręcić korek jak już albo po prostu wyciągnij dyfuzor z wody i rano włóż z powrotem.

 

A jak tu u was bylo bimbrownia dala szybkie i widoczne efekty??

u mnie oswietlenie 0,6w /l

Ja nie widzę jakiś super efektów, ale fakt taka kabomba czy żabienica szybciej troszkę rosną i jest więcej pędów, ale u mnie pewnie jest nie do końca ok, bo mam tylko jedną 18W jutro podłączę drugą. U mnie widoczne efekty jeżeli chodzi o takie proste rośliny typu kabomba, ludwigia były po tygodniu. Teraz mam 3 tydzień bimbrownię a kabomba urosła mi o ok 4-5cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...