Jump to content

Który filtr jest wydajniejszy ?

Skierak
 Share

Recommended Posts

Akwarium ma wymiary 80x35x45 czyli 126l.

Obsady jeszcze nie ustaliłem. :D

Wiem że filtr jest nie wystarczający do tego litrażu lecz nie posiadam funduszy na zakup nowego :cry:

Jaki filtr polecacie do tego litrażu, zależy mi na niskiej cenie.

Filtr to serce akwarium, a te filtry które dałeś przykładowo nie dałyby rady w tym litrażu.

Co to oznacza? Niekończące się problemy z akwarium.

W tej cenie nie kupisz filtra do tego litrażu, a jeśli nie masz na odpowiedni to powinieneś kupić mniejsze akwarium. Zbyt słaby filtr to o wiele więcej kłopotów niż brudna woda.

Dokładając ok 20zł masz FZN2. Przy niewielkiej obsadzie może i dałby radę, ale chyba nie kupujesz 120l by mieć w nim taką obsadę jak w typowych 40l.

Dokładając jeszcze więcej za trochę ponad 100zł masz FZN3. Ten filtr dałby już radę, ale w tej samej kategorii cenowej masz HW302. To już kubeł, do tego taki który wystarczy Ci nawet gdybyś zmienił kiedyś akwarium na większe. Tańszego kubła godnego polecania raczej już nie kupisz.

Radzę dozbierać do FZN3, albo HW. Filtr to inwestycja na lata, a 120zł to nic w porównaniu z typowymi kubłami od 300zł w górę.

A ja ci odpowiem tak: miałam oba te filtry w 112 l. Aquael nie sprawdza się w takim litrażu no chyba, ze tam nie ma być żadnych ryb. Powierzchnia filtracyjna jest prawie żadna. W akwarium ok 100 l aquaszut da radę a koszyk na wkłady można ładnie wypełnić ceramiką, gąbką watą czy cokolwiek ci przyjdzie do głowy.

Jutro właśnie będę zalewał akwarium.

Czyli jaki filtr wykorzystać?

Zdania są podzielone i sam nie wiem który wybrać ;)

Na razie nie posiadam funduszy na zakup nowego, wiec muszę wykorzystać to co posiadam.

Teoretycznie nie mogę zastosować obu filtrów ponieważ obiecałem sprzedaż starego akwarium wraz z osprzętem i muszę jeden filtr zostawić a drugi oddać. :cry:

Jaki filtr polecacie za jak najmniejsze pieniądze do takiego litrażu ? :D

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...