Skocz do zawartości

EasyCarbo mity czy fakty?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Otóż znalazłem na allegro opis, który prezentuję poniżej na temat CO2 w płynie EasyCarbo. Są w nim zawarte doświadczenia z tym produktem. Chciałbym się dowiedzieć czy to po prostu nie jest przereklamowane. Także jeśli cokolwiek wiecie do któregoś myślnika proszę napiszcie czy jest to prawda czy raczej nie.

 

OTO TEKST:

 

SPRAWDZONE PRZEZ SPECJALISTÓW FIRMY TRZMIEL

 

Naszym zdaniem:

 

- pomimo wszechstronnego użycia, sprawdziliśmy osobiście działanie w naszych akwariach i zauważyliśmy iż niszczy krótkie brązowo-brunatne, włoskowate, skupione ze sobą glony, tj. krasnorosty, a także zielenice, najczęściej spotykane na końcówkach liści, elementach dekoracyjnych

- zauważyliśmy także, iż preparat ten nie jest szkodliwy dla ryb, a przede wszystkim pięknych krewetek oraz delikatnych ślimaczków; oczywiście podawaliśmy go na wylocie z filtra, a nie wlewaliśmy go bezpośrednio na organizmy żywe

- świetne efekty dostrzegliśmy jak krasnorosty wycofywały się z kamieni porośniętymi mchami, a także z końcówek roślin twardych (tj. Microsoria, Anubiasy) oraz roślin trawnikowych, przybierając białą a później przezroczystą formę

- testy przeszły również pomyślnie w zbiornikach silnie natlenionych (skorzy bylibyśmy powiedzieć, że trwało to szybciej, ale jest to nasze osobiste wrażenie)

- zwiększył się oraz przyspieszył proces fotosyntezy (bąbelkowania), przy równoczesnym nawożeniu różnymi środkami nawozowymi i CO2

- preparat oczyścił zainfekowane zbiorniki

- ku naszej uciesze otrzymaliśmy wiele pozytywnych opinii, iż spowodował wycofanie sie uporczywej nitki (glonu nitkowatego)

- podczas naszych testów zauważyliśmy, że pomocni i wskazani są do wyjedzenia martwej materii po glonach, koledzy - "glonojadki" oraz krewetki

- preparat wspiera przyswajalność wszystkich dostępnych na rynku nawozów (sprawdzone przez TRZMIELA)

- nie zmienia pH

- pomimo informacji od producenta, iż nie wolno przedawkować, zauważyliśmy, że dawka zwiększona pięciokrotnie jest w zupełności bezpieczna; zakładamy oczywiście, że posiadaliśmy dobrą filtrację oraz, że wykonujemy cotygodniową podmianę wody

- rozpoczynając akwarium oprócz dobrego podłoża, świetnego oświetlenia, odpowiednich nawozów, należy od początku podawać węgiel w płynie, na pewno wspomoże funkcjonowanie zbiornika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- pomimo wszechstronnego użycia, sprawdziliśmy osobiście działanie w naszych akwariach i zauważyliśmy iż niszczy krótkie brązowo-brunatne, włoskowate, skupione ze sobą glony, tj. krasnorosty, a także zielenice, najczęściej spotykane na końcówkach liści, elementach dekoracyjnych

- świetne efekty dostrzegliśmy jak krasnorosty wycofywały się z kamieni porośniętymi mchami, a także z końcówek roślin twardych (tj. Microsoria, Anubiasy) oraz roślin trawnikowych, przybierając białą a później przezroczystą formę

- testy przeszły również pomyślnie w zbiornikach silnie natlenionych (skorzy bylibyśmy powiedzieć, że trwało to szybciej, ale jest to nasze osobiste wrażenie)

- ku naszej uciesze otrzymaliśmy wiele pozytywnych opinii, iż spowodował wycofanie sie uporczywej nitki (glonu nitkowatego)

Tak - ale dopiero po przedawkowaniu, przy normalnych dawkach trwa to bardzo długo.

 

- zauważyliśmy także, iż preparat ten nie jest szkodliwy dla ryb, a przede wszystkim pięknych krewetek oraz delikatnych ślimaczków; oczywiście podawaliśmy go na wylocie z filtra, a nie wlewaliśmy go bezpośrednio na organizmy żywe

I małży

 

- zwiększył się oraz przyspieszył proces fotosyntezy (bąbelkowania), przy równoczesnym nawożeniu różnymi środkami nawozowymi i CO2

Nie potwierdzę i nie zaprzeczę, ponad 1W/L i z bimbrownią zawsze miałem dużo bąbli

 

- preparat oczyścił zainfekowane zbiorniki

???????? ale czym zainfekowane, glonami, wypławkami choć to raczej inwazja, ospą.

 

- preparat wspiera przyswajalność wszystkich dostępnych na rynku nawozów (sprawdzone przez TRZMIELA)

To co bez EC dostępne na rynku nawozy nie są przyswajane :P tzw marketingowy bełkot

 

- nie zmienia pH

Fakt

 

- pomimo informacji od producenta, iż nie wolno przedawkować, zauważyliśmy, że dawka zwiększona pięciokrotnie jest w zupełności bezpieczna; zakładamy oczywiście, że posiadaliśmy dobrą filtrację oraz, że wykonujemy cotygodniową podmianę wody

Dawka zwiększona dziesięciokrotnie też mi nic nie zabiła, a brodacze szybciej się wycofały.

 

- rozpoczynając akwarium oprócz dobrego podłoża, świetnego oświetlenia, odpowiednich nawozów, należy od początku podawać węgiel w płynie, na pewno wspomoże funkcjonowanie zbiornika

 

To też marketingowy bełkot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 pomimo wszechstronnego użycia, sprawdziliśmy osobiście działanie w naszych akwariach i zauważyliśmy iż niszczy krótkie brązowo-brunatne, włoskowate, skupione ze sobą glony, tj. krasnorosty, a także zielenice, najczęściej spotykane na końcówkach liści, elementach dekoracyjnych

2 zauważyliśmy także, iż preparat ten nie jest szkodliwy dla ryb, a przede wszystkim pięknych krewetek oraz delikatnych ślimaczków; oczywiście podawaliśmy go na wylocie z filtra, a nie wlewaliśmy go bezpośrednio na organizmy żywe

3 świetne efekty dostrzegliśmy jak krasnorosty wycofywały się z kamieni porośniętymi mchami, a także z końcówek roślin twardych (tj. Microsoria, Anubiasy) oraz roślin trawnikowych, przybierając białą a później przezroczystą formę

4 testy przeszły również pomyślnie w zbiornikach silnie natlenionych (skorzy bylibyśmy powiedzieć, że trwało to szybciej, ale jest to nasze osobiste wrażenie)

5 zwiększył się oraz przyspieszył proces fotosyntezy (bąbelkowania), przy równoczesnym nawożeniu różnymi środkami nawozowymi i CO2

6 preparat oczyścił zainfekowane zbiorniki

7 ku naszej uciesze otrzymaliśmy wiele pozytywnych opinii, iż spowodował wycofanie sie uporczywej nitki (glonu nitkowatego)

8 podczas naszych testów zauważyliśmy, że pomocni i wskazani są do wyjedzenia martwej materii po glonach, koledzy - "glonojadki" oraz krewetki

9 preparat wspiera przyswajalność wszystkich dostępnych na rynku nawozów (sprawdzone przez TRZMIELA)

10 nie zmienia pH

11 pomimo informacji od producenta, iż nie wolno przedawkować, zauważyliśmy, że dawka zwiększona pięciokrotnie jest w zupełności bezpieczna; zakładamy oczywiście, że posiadaliśmy dobrą filtrację oraz, że wykonujemy cotygodniową podmianę wody

12 rozpoczynając akwarium oprócz dobrego podłoża, świetnego oświetlenia, odpowiednich nawozów, należy od początku podawać węgiel w płynie, na pewno wspomoże funkcjonowanie zbiornika

1 myślnik) coś w tym jest :)

2 myślnik) nie jest szkodliwy

3 i4) nie wypowiem się bo nic na ten temat nie wiem

5) to się zgadza

6) nie wiem

7) ja również go stosuje i jestem zadowolony. myślę, że to dobra rzecz dla osób którym nie opłaca się wprowadzać techniki CO2 ;)

8) yhm to fajnie że to zauważyli - normalnie Amerykę odkryli :D

9) możliwe nie wiem nie sprawdzałem

10) tutaj już bym taki pewny nie był ale skoro tak twierdzą

11) gów.. prawda przy przedawkowaniu rybki takie jak otosy czy np Galaxy padają jak muchy, a krewetki praktycznie się nie rozmnażają! Sprawdzone przez znajomego. On stosował dawkę zaledwie 2 krotnie wyższą przez około miesiąc bo coś mu się pomieszało i lał 2 ml na 100l. Nawóż spokojnie można polecić i podawać go tak jak podaje producent ani więcej ani mniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja stosuje easy carbon już osiem miesięcy i jest fajnie teraz zwalczyłem sinice potrójną dawką rośliny odżywają a ryby dalej pływaja i jest ok napowietrzanie włacza mi sie tylko na noc

narmalna dawka to x2 nie tak jak zaleca producent 1ml/50l

 

Mam rozumieć,że 2ml na 50l?

Ja na razie stosuję carbo od 3 dni, a podaje 1ml,zwiększyć dawkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja stosuje easy carbon już osiem miesięcy i jest fajnie teraz zwalczyłem sinice potrójną dawką rośliny odżywają a ryby dalej pływaja i jest ok napowietrzanie włacza mi sie tylko na noc

narmalna dawka to x2 nie tak jak zaleca producent 1ml/50l

Mam rozumieć,że 2ml na 50l?

Ja na razie stosuję carbo od 3 dni, a podaje 1ml,zwiększyć dawkę?

A podajesz też co2 w innej formie patrz butla/bimbrownia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja stosuje easy carbon już osiem miesięcy i jest fajnie teraz zwalczyłem sinice potrójną dawką rośliny odżywają a ryby dalej pływaja i jest ok napowietrzanie włacza mi sie tylko na noc

narmalna dawka to x2 nie tak jak zaleca producent 1ml/50l

Mam rozumieć,że 2ml na 50l?

Ja na razie stosuję carbo od 3 dni, a podaje 1ml,zwiększyć dawkę?

A podajesz też co2 w innej formie patrz butla/bimbrownia?

 

Nie,na razie carbo + ferro + pro fito.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAL9001, wielkie Ci dzięki :):).

Czyli przy podawaniu tego preparatu można spokojnie cały dzień napowietrzać wodę w akwarium?

Oczywiście, to nie jest CO2, tylko węgiel w płynie. Nie jest podatny na ulatnianie się z wody pod wpływem napowietrzania, filtrów kaskadowych i mocnego ruchu tafli wody. Co do dawek to pierwszą butle 1L podawałem 4x więcej niż zaleca producent, aby odżywić rośliny, jak się skończyła to butla 0,5L poszła dawka razy dwa, a później już standardowe dawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tlen wypiera CO2 z wody i wtedy to nie ma sensu, ale to jest węgiel w płynie więc możesz spokojnie napowietrzać akwarium.

Nie chodzi o tlen, tylko o ruch wody, gdy podajesz CO2 [butla, bimbrownia] trzeba minimalizować ruch wody, bo wszelkie, kominy, kaskady, napowietrzanie, wylot tuż pod taflą itp przyspieszają ulatnianie się CO2. Czy aby odgazować pepsi potrzebujesz tlenu, nie wystarczy, że potrząśniesz puszką/butelką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11) gów.. prawda przy przedawkowaniu rybki takie jak otosy czy np Galaxy padają jak muchy, a krewetki praktycznie się nie rozmnażają! Sprawdzone przez znajomego. On stosował dawkę zaledwie 2 krotnie wyższą przez około miesiąc bo coś mu się pomieszało i lał 2 ml na 100l. Nawóż spokojnie można polecić i podawać go tak jak podaje producent ani więcej ani mniej ;)

Leję Easy Carbo 2 ml na 50 litrów i żadna rybka w tym otoski mi nie padły. Krewetki i ślimaki też żyją. Zresztą jest napisane, że 2 ml w większym zagęszczeniu roślin. Druga sprawa to zwiększoną dawkę nie lejemy przez miesiąc tylko 7 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11) gów.. prawda przy przedawkowaniu rybki takie jak otosy czy np Galaxy padają jak muchy, a krewetki praktycznie się nie rozmnażają! Sprawdzone przez znajomego. On stosował dawkę zaledwie 2 krotnie wyższą przez około miesiąc bo coś mu się pomieszało i lał 2 ml na 100l. Nawóż spokojnie można polecić i podawać go tak jak podaje producent ani więcej ani mniej ;)

Niech znajomy sprawdzi inne parametry wody, bo ja podawałem 20ml przez około 4 dni a potem przez tydzień po 10ml na 100L wody i nigdy nic mi nie padło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On robił testy i z tego wywnioskował, że to wina easy carbo. Rożnica jest taka, że on stosował w mniejszej dawce niż w ale w znacznie dłuższym okresie czasu. Napisałem tylko to co wiem pod niego ;). Na własnej skórze nie sprawdzałem czy w większych dawkach szkodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...