Skocz do zawartości

Kolor światła a wzrost roślin.


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj po rozmowie ze znajomym z forum dostałem wskazówki by być może zmienić światło na żółte w akwarium, być może to pomoże roślinom. Problem polega na tym, że wszystko ładnie rośnie, tylko żabienice jakość żółkną, robią się przeźroczyste i padają... próbowałem już crypto, mam bimbrownię, ale to na nic... stosowalem kiedys żelazo z tropicala też nic. Wiec podejrzenie padło na światło. Mam 1 zwykłą świetlówkę z philipsa 18W białą taką zwyczajną. Czy to może być problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, nie mam napisanego nic takiego na świetlówce a opakowania nie mam. to nie jest akwarystyczna świetlówka. zabrałem z lampy ze schowka na graty. a podłączyłem zółtą i jakoś tak dziwnie teraz to akwa wygląda, może kwestia przyzwyczajenia. czy sama barwa ma znaczenie dla roślin? tzn w sensie tego, czy liście są zdrowsze lub nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche za mało światła masz ja dla żabienicy, nie ma znaczenia czy to świetlówka akwarystyczna czy nie(wyłączając specjalistyczne dla roślin), często te zwykłe są lepsze np. Philips, Osram, barwa powinna być między 4000k a 6500k. Pomyśl o dołożeniu jeszcze 15W - 18W a będziesz miał idealne proporcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w tym momencie 0,6 W/l i owszem pojawiło się więcej glonów niż kiedyś ale nie mam żadnej plagi. Przy każdej podmianie wody czyszczę szyby czyścikiem magnetycznym i jest dobrze. Trzeba się dobrze przyjrzeć że w ogóle są. Czas naświetlania powinien być 11-12 godzin. 13 godzin to już za długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...