Skocz do zawartości

ampularia zjadająca rośliny


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie również zjada rośliny. Rogatki pady po jej szarży - jeśli chcesz jakieś ślimaki do akwarium to wybierz Neritiny albo Diademy. Chociaż ja na twoim miejscu kupilbym heleny - przynajmniej zapobiegniesz nieproszonym gościom.

 

Ps: Wynika na to , że duże i dorosle Ampularie zjadają roślinność :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam w 30l baniaku 2 duże ( 3-4 cm ) ampularie żółte i kilka sztuk małych. Zauważyłem, że te duże podjadają mi rośliny. Czy to jest normalne? Bo ja wole mieć chyba rośliny niż ślimaki

Ze swojej strony również potwierdzam.

 

Te dorosłe mięczaki lubują się w:

korzeniach wąkrotki białogłowej

liściach paproci wodnej

 

W przypadku braków w diecie resztkowej zjadają nawet:

liście blyxy (zwłaszcza najmłodsze odrosty ze środka rośliny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujmę to tak. Zjadają wszystkie rośliny które dadzą radę zjeść. W pierwszej kolejności idą rośliny które są słabe i gniją. Ampularie są tak żarłoczne i mają taką przemianę materii że bez dostaw pokarmu szybko zaczynają atakować zdrowe rośliny. Anubiasa nie zjedzą ale to z wiadomego powodu :) Ampularie nadają się do dużych akwa z dużymi rybami bo zawsze po takich zjedzą duże kęsy zostawionego pokarmu i na jakiś czas nie będą się interesować florą akwa. Zrezygnowałem z tych ślimaków jak przedmówcy. Objadły mi prawie wszystko. Zauważyłem że najpierw łapią się za miękkie części roślin jak np. łodygowców objadając najpierw liście starsze. Na sam koniec z polyspermy zostawały mi same łodygi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...