Skocz do zawartości

Nowe akwarium.


S'Sayan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka.

 

Piszę tego posta z zapytaniem o nowe akwarium.

 

Więc tak:

 

W gazecie znalazłem akwarium 270l. Rozmawiałem przez telefon ze sprzedawcą i informacje jakie uzyskałem to:

 

- akwarium posiada standardową pokrywę

- jest panoramiczne

- filtr to eheim profesionel 2

- są tam jakieś rybki (nie wiem jakie) + kamyki + jakieś tam ozdoby i tło wewnętrzne.

 

 

Cena jaką życzy sobie sprzedawca to 1000zł do negocjacji więc myślę, że tak za 900zł by sprzedał.

 

Jak myślicie opłaca się??? Na co mam patrzeć przy wyborze używanego akwa???

 

 

 

Mam jeszcze takie inne pytanie jak je transportować??? Z miejsca gdzie stoi akwa do domu mam 6km. Czy spuszczać całą wodę do wiader i rybki oddzielnie czy wszystko w jednym i w akwa zostawić z 10cm wody, a reszta do wiader. Co o tym myślicie??? Czy jak je będę wiózł to obłożyć styropianem???

 

Mile widziane jakieś porady dotyczące transportu.

 

 

Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że nie jest to profesjonalne akwarium, więc myślę, że to cena w granicach normy.

Jeśli chodzi o transport , to nie ma możliwości , żebyś przewiózł zbiornik pełen ryb i wody.

Przelej wodę z akwarium do zamykanych wiaderek, albo szczelnych worków. Jeśli mielibyście możliwość umieszczenia ich w styropianowych pudłach , byłoby genialnie...

Takie pudła powinny mieć w sklepach akwarystycznych.Towar zwykle dojeżdża do nich tak zapakowany, może Ci dadzą...

Rośliny też bym powyjmował, przede wszystkim wszystkie wysokie, bo Ci się połamią w drodze albo od razu po spuszczeniu wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że nie jest to profesjonalne akwarium, więc myślę, że to cena w granicach normy.

Tylko filtr dobry??? Jako tako profesjonalna firma.

 

 

 

A z tym transportem chciałem zrobić tak:

 

Na busa załadować akwarium z rybkami i tak z 10cm wody

 

lub załadować same szkło do busa, a całą resztę gdzie indziej. Woda do butli, rybki do czystego wiadra ( tak jak i woda ) i roslijki też do wiadra.

 

 

 

Mam jeszcze pytanie ile litrów wody musiałbym wziąć ze starego akwa abym nie musiał czekać aż akwa mi dojrzeje???

 

 

Połowa wystarczy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Oczywiście, popieram kolegę wyżej. Jeśli chcesz tam wpuścić swoje ryby, najlepiej zrób restart ;) .Nie wiadomo przecież, czy jakaś rybka nie jest chora, a wtedy, może się to odbić na pozostałych mieszkańcach twojego przyszłego akwarium. A i nie wiadomo, czy w tym akwarium są ryby, które są odpowiednie do takiego litrażu, może będziesz musiał kilka oddać ;) . Najlepiej zapytaj się dokładnie, jakie rybki pływają w tym akwarium ;) . Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybki jakie tam znalazłem to:

 

Zbrojnik niebieski (jeden duży, drugi mały)

 

Molinezje (3)

 

i są tam jeszcze takie płaskie i w kształcie elipsy ale nazwy nie pamiętam.

Sprzedawca mi mówił, że one się nazywają coś od cienkiego boku czy jakoś tak. Sorka ale nie pamiętam.

 

Z przewozem to zrobię tak:

 

Ile mi się uda wody wziąć do butelek 5l to tyle wezmę. Chcę chociaż z 25-30butelek nalać.

Do wiader (2) włożę do jednego kamienie, do drugiego ryby.

Rybki przykryję czymś aby mi się nie wylała woda. Myślę, że przetrwają w tym wiadrze bo to jest ok. 6km.

 

 

 

 

A tak poza tym to czy takie akwarium wraz z filtrem eheim profesjonel 2 + pokrywa + grzałka + tło strukturalne opłaca się za 920zł??? Czy poczekać i kupić nowe też podobny litraż tylko, że zamiast eheima miałbym JBL 900 albo 1500. Co o tym myślicie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tam jest taki zestaw:

 

- Filtr eheim profesjonel 2

- Grzałka 250W

- Standardowa pokrywa

- Akwarium profilowane 270l

- Żwir

- Rybki

- Sztuczne rośliny

 

 

Ile jej mogę za to zaproponować???

 

Jak mógłbyś podać jakąś kwotę byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...