Skocz do zawartości

[200l] obsada


Ryniu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam wielki dylemat i prośbę abyście pomogli mi w obsadzeniu tak urządzonego baniaczka. Do tego akwa na pewno trafią z mojego mniejszego 54l baniaczka 2 bocje wspaniałe i jeden zbrojnik ok 13 cm co do reszty obsady nie mam koncepcji. Chciałbym umieścić jakieś średnio-większe rybki z gatunku pielęgnic i jakąś fajnie wyglądającą ławiczkę mniejszych. Na zasiedlanie mam jeszcze jakieś 2 tygodnie bo dopiero akwarium pracuje od 4 dni wiec proszę o propozycje gatunkowe i ilościowe. Proszę o jakieś dodatkowe sugestie co do aranżacji i wyposażenia. Z góry dziękuję za wszelką pomoc i opinie.

 

Akwa 100x40x50 [200L]

grzałka z termostatem 200W

filtr kubełkowy tetra tec EX700

oświetlenie standardowe tj 2x30W

post-1128-13685154222695_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz się zdecydować na pielęgnice, polecam Ci do obsady 5 sztuk pielęgnic papuzich, świetne ryby !

 

będą świetnie komponowały się w twoim akwa, poszukaj takich mocno czerwonych wręcz malinowych.

 

do tego stadko kirysków panda z 10 sztuk, tylko nie wiem jak będą dogadywały się z bocjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do papuzich to ładnie się prezentują jednakże rosną dość duże. I gdybym wpuścił 5szt jak proponujesz nic więcej już bym nie mógł dodać A nie o to mi do koca chodzi. Chciałbym mieć kilka gatunków pielęgnic i jakąś ławiczkę. Po przejrzeniu encyklopedii ryb podam co mi się podoba i co bym chętnie widział w moim akwarium.

 

Będą na pewno:

 

Bocja wspaniała 2szt

Zbrojnik niebieski 2szt

 

Chętnie bym widział bo mi się podobają:

Pilęgnica Meeka

Pielęgnica żółta Borella

Pielęgnica Uaru

Pielęgnica czekoladowa

Akara z Maroni

Akara Błekitna

Barwniak Czerwonobrzuchy

Skalar żaglowiec

 

Jako ławice widziałbym

Kardynałek chiński

Danio pregowane

Neonki

 

i na dno

Kiryski

 

Z tych propozycji podpowiedzcie co mógłbym ze sobą połączyć i w jakich ilościach aby rybkom żyło się dobrze i żeby wszystko ze sobą ładnie komponowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli sie nie boisz wymagan co do parametrow wody to proponuje paletki + neonki:

- paletki x 5

- neonki x 20

- bocja x 3

Pielegnice to ryby raczej terytorialne i nie da rady trzymac roznych gatunkow tych ryb w jednym akwarium. Moze jesli dosadzilbys roslin tak, zeby bylo duzo kryjowek moglbys zrobic akwarium azjatyckie np:

- gurami dwuplamy/marmurkowy 1 samiec + 4 samice

- razbory x 15

- bocje wspaniale x 5

Albo akwarium z pielegniczkami południowo amerykanskimi. W tym przypadku konieczne jest duzo roslinnosi, kryjowek i zakamarkow:

- pielegniczka agassiza 1 samiec + 4 samice

- hokejowki x 10/miedziki obrzezone x 15/neonki x 20

- bocje x 3

- kiryski -ale nie wiem jak beda zyly z bocjami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paletki piękne rybcie i dość drogawe. Myślałem o nich też, ale nie wiem czy na obecną chwile dałbym rade utrzymać dobre parametry wody. Zresztą nie wiem jakie mam parametry wody jeszcze jej nie sprawdzałem w tym nowym baniaczku a właściwie to nigdy od ponad roku jak mam baniaczek 54 l nie sprawdzałem parametrów wody. Kupie testy i sprawdzę wodę jak daleko odbiega od optymalnych parametrów dla paletek, poczytam jeszcze jak wodę doprowadzić do należytego stanu :D bo szkoda by było wpuścić takie rybki i zmarnować je. Co do bujnej roślinności w akwarium to nie w moim guście , dlatego akwa wygląda jak wygląda, choć jeszcze parę nie za dużych roślinek mógłbym dosadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy dobrze mówicie i każdy z was ma jakiś pomysł. Są to dla mnie bardzo cenne podpowiedzi. Wyjaśniły mi trochę czego chce. Na chwile obecna najbardziej odpowiadałby mi (może jeszcze z jakimiś modyfikacjami) obsada zaproponowana przez barttt85 Mam jeszcze co najmniej tydzień do namysłu wiec może jeszcze coś innego mi zaproponujecie lub może zmienię zdanie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może skorzystaj z jakieś rybki z mojego opisu.

Bardzo dobrze się ze sobą czują i nie było nigdy żadnej agresji.

Co do Ducha to owszem dorasta do 40 cm , ale w naturze. W akwariach są mniejsze. Około 15 – 20 cm urosnąć mogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zbiornik został już obsadzony :) może jeszcze nie w pełni ale prezentuje się w następujący sposób:

 

Bocja wspaniała x2

Zbronjnik niebieski x2

Kirysek spiżowy x3

Kirysek pstry x3

Skalar x2 i chyba jeszcze ze 2 kupie

Tęczanka trójpręga x2

Tęczanka wspaniała x2 plus jeszcze chyba 2

 

Oprócz bocji i zbrojników reszta to maluchy jeszcze nie wyrośnięte i niewybarwione ale dorosłe tęczanki zrobiły na mnie wrażenie i dlatego padł na nie wybór :D Co sądzicie o takim składzie i co mógłbym ewentualnie jeszcze wprowadzić do baniaczka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...