Skocz do zawartości

Skalar złożył ikre


Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy poszukać, w internecie. Pełno było takich tematów.

 

Jestem pewny że skalary dobrze będą pilnowały tej ikry. Jeśli nie chcesz ryzykować, to przesadź parkę i liść do osobnego akwa. Pamiętaj że ikra nie być na czystym powietrzu. Czyli będziesz musiał przenieść go w jakimś słoiku czy misce do osobnego akwa. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ja robiłem tak:

 

1. Odławiałem liść z ikrą do małego akwarium - poziom wody ok 10 cm, grzałka, woda z akwa w którym było tarło, delikatny filterek gąbkowy, napowietrzanie drobnoziarnistym kamykiem. Podobno ważne jest aby liść znajdował bliżej powierzchni wody, nigdy nie leżał na dnie.

 

2. Parę dni po wylęgu, jeśli narybek zaczynał pływać karmiłem nicieniami "mikro" które można hodować samemu (dostępne w internecie). Do karmienia nadają się również pierwotniaki, które można wyhodować w domu w prosty sposób.

 

3. W miarę wzrostu podnosiłem poziom wody i podawałem inne większe pokarmy (gł. tetra i mrożonki na początek dobry jest oczlik - drobny a wartościowy)

 

4. Po osiągnięciu ok 3cm można próbować przeławiać skalarki do większego zbiornika.

 

Nigdy nie próbowałem odchować skalarów w ogólnym akwarium więc niech ktoś inny się wypowie czy to dobry pomysł.

 

Jestem fanem skalarów więc życzę powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...