Skocz do zawartości

parametry w dojrzewającym akwarium - co zrobić


togaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia mnie twoje kh. Przy takim gh powinno byc w granicach 12-16. Moze to przeklamanie testowe? jezeli jest prawdziwe to po dodaniu wody RO mozesz miec problem ze stabilnoscia ph.

no i mętlik w głowie...

 

Tak czy siak cokolwiek zrobię poprzedzę profesjonalnym testem, jednak ponawiam zapytanie z mojego poprzedniego posta, czy lanie na dolewki wody mineralnej z marketu nie załatwi sprawy?, szczególnie proszę o odpowiedź Atreyu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy lanie na dolewki wody mineralnej z marketu nie załatwi sprawy?

Znam przypadki gdy podmianki na wodę mineralną okazywały się śmiertelne dla ryb... aczkolwiek to też chyba nie reguła bo słyszałem że niektórzy robią podmianki taką właśnie wodą i ponoć jest ok. Nie chce Cie wprowadzać w błąd, ale ta osoba o której słyszałem używała chyba tej wody w 5l baniakach z "Biedronki". To nawet nie woda mineralna, a źródlana. Powinna być w miarę miękka, ale to musiałbyś sobie obliczyć z wartości podanych na opakowaniu.

 

Jeśli już byś podmieniał mineralną, to musiałbyś szukać takiej niskomineralizowanej i dokładnie przeanalizować jej skład. Ilość minerałów w każdej takiej wodzie jest odpowiednia dla ludzi, ale nie musi być odpowiednia dla organizmów wodnych. Woda demineralizowana, w przeciwieństwie do mineralnej to praktycznie czyste h2o.

możliwe że NO3 wynosi 50 - taki urok testów paskowych (mam JBL).

 

Paski JBL tragiczne nie są, ale to tylko paski.

Rozbieżność pomiędzy 100 a 50 jest bardzo duża, tu lepszy test bardzo by się przydał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję wszystkim, w szczególności Atreyu za pomoc w rozwiązaniu problemu. Po jakimś czasie jeśli uda mi się opanować sytuację na pewno przedstawię rezultaty, temat może komuś się przydać

 

nadmienię że mam do dyspozycji wodę z innego miasta o parametrach:

 

NO3 - 10

NO2 - 0

GH - 4

KH - 2

PH - 7

 

moim zdaniem woda idealna do akwarium zacznę podmieniać wodę właśnie na taką. Dziennie w tym mieście bywam więc nie ma problemu z transportem

 

Proszę tylko o wskazówki jak podmieniać wodę aby nie zniszczyć procesu dojrzewania?. Myślę że 20% 2 razy w tygodniu, po 5 podmianach powinno być ok, ale to moje zdania. Proszę o wskazówki bardziej doświadczonych

 

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...