Skocz do zawartości

Eksperymenty


_DRAGO_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Niedawno założyłem krewetkarium lecz obsada jeszcze nieustalona. Dzisiaj byłem u mnie w sklepie i zauważyłem, że są krewetki Tiger i Cristal Red jak na moje oko gradacji A.

Chciałbym te dwa gatunki zakupić lecz wiem że one się krzyżują. Ale troszeczkę poczytałem i wyczytałem że to są jedne z najczęściej wykorzystywanych krewetek do eksperymentów. W żargonie akwarystycznym takie krzyżówki nazywają się "TiBee". Mogą z nich powstać fascynująco wyglądające stworzenia.

 

Co o tym sądzicie?

Zaryzykować i kupić obie odmiany?

A może lepiej nie kombinować i tylko jeden gatunek?

Może jakiś polecicie?

 

Z góry dzięki :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm tak, tylko żeby krzyżować sukcesywnie krewetki żeby wyszło z nich coś ciekawego nie wystarczy ich po prostu wrzucić razem. Selekcja i odpowiednia wiedza na pewno mają tutaj duże znaczenie. Co do samych krewetek, to upewnij się czy masz dość doświadczenia żeby się nimi zajmować. (CR są wymagające).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm tak, tylko żeby krzyżować sukcesywnie krewetki żeby wyszło z nich coś ciekawego nie wystarczy ich po prostu wrzucić razem. Selekcja i odpowiednia wiedza na pewno mają tutaj duże znaczenie. Co do samych krewetek, to upewnij się czy masz dość doświadczenia żeby się nimi zajmować. (CR są wymagające).

 

Zdaję sobie sprawę, że krewetki cristal red są jednymi z bardziej wymagających krewetek. I że od razu nie wyjdą jakieś piękności, ale tak się troszkę nakręciłem. No cóż lubię eksperymentować ale nie wiem czy się zdecydować bo nie jestem jakimś znawcą :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...