Skocz do zawartości

[40l] ogólne


Jared
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie chciałbym przedstawić swój zbiorniczek, który nie jest jeszcze do końca zrobiony. Będe starał się wrzucać co raz jakieś nowe zdjęcia.

 

Akwarium zalane 26.01.11

Zacznijmy od tego, że jest to akwarium profilowane 50x30x30 (tak jest na kartonie lecz w praktyce 50x30x25)

 

Filtracja:

:arrow: Aquael 650l/h

Oświetlenie:

:arrow: Świetlówka 15W Power-Glo

Technika Co2:

:arrow: Na daną chwile nie stosuje owej techniki, ale w następnym tygodniu zabieram się za bimbrownie.

Kupiłem na allegro taki bajer http://allegro.pl/co2-do-twojego-akwarium-licznik-gratis-i1432963829.html

Ogrzewanie:

:arrow: Grzałka 50W+Termostat.

Gatunki i ilość Ryb:

:arrow: 10 Neonków.

:arrow: 6 Otosków.

Może jeszcze coś dojdzie.

Podłoże:

:arrow: Piasek kwarcowy 1mm

:arrow: żwir bazaltowy 3mm/8mm

Rośliny:

:arrow: Kabomba karolińska.

:arrow: Gałęzatki Kuliste.

:arrow: Żabienica łamliwa ((ostatnio chorowała wywaliłem wszystkie liście i od nowa rośnie, może coś urośnie(puszcza dwa nowe liście :mrgreen: ))

:arrow: Jakaś trawka.

:arrow: nazwy nie pamiętam.

Inne Sprzęty:

:arrow: Napowietrzacz (brzęczyk)

:arrow: Odmulacz.

:arrow: Siateczka do rybek

stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp.:

:arrow: Preparat Sery od bakteri (bio nitrevic)

:arrow: Uzdatniacz Wody firmy Sera (aquatan)

parametry wody:

:arrow: Na daną chwile nie są mi znane, nie mam funduszy na testy (ale napewno zrobie przed wpuszczeniem Lokatorów)

 

Czas na Zdjęcia:

Przed

Dołączona grafika

 

Tak wyglądają filtry

Dołączona grafika

 

A tu już mamy w trakcie remontu :geek: Podłoże

Dołączona grafika

 

26.01.11

Dołączona grafika

 

27.01.11

Dołączona grafika

 

Edit:

Dodaje zdjęcia robione przed chwileczką: (04.02.11)

 

Zdjęcie całego akwarium.

Dołączona grafika

Zdjęcie z Profilu.

Dołączona grafika

I zdjęcie Mojej ulubionej Gałęzatki Kulistej

Dołączona grafika

(Wydaje mi się, że się rozmnaża, Rośnie jej na boczku taka kuleczka, na zdjęciu może nie widać tego tak bardzo, ale jestem bardzo podekscytowany. Mam nadzieję, że będzie nowa kuleczka :ugeek: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się z tym że koko-łupke wziął bym ze "ścieżki" dał na bok i obsadził mchem jakimś, roślinki z parwego przedniego rogu dał bym pod grzałkę żeby ja ździebko przysłonić, a także zainstalował bym jakąś tapete (czarny pognieciony brystol FTW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że kupiłem na Allegro mchy których mogę się spodziewać za tydzień :D (chcę okryć kokoski i kamień)

Postaram się tego nurzańca i moczarkę cofnąć do tyłu, a w takim razie gdzie posadzić żabienice (która jest tuż za nurzańcem ??)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie robiłem porządek w akwarium, patrze a tu i Kabomba puszcza ^korzonki^ 8-).

Usunąłem takie słabe liście z nurzańca i przesadziłem go wraz z moczarką pod grzałeczke :geek:

Zastanawiam się nad kupnem kulek torfowo-glinowych, co wy na to ?? dużo to pomaga ?? bo jakieś słabe się wydają te roślinki :(

 

Wrzuce fotki wieczorkiem :mrgreen:

 

Edit:

Tak jak mówiłem są już fotki :lol:

Jest nowa gałęzatka, wyrwałem dla jednej "guza" (tak jakby druga w niej rosła) i powstało takie maleństwo. Myślicie, że będzie normalnie rosła ??

Dołączona grafika

 

Tu z profilu przeniosłem, nurzańca i moczarkę pod grzałeczkę :geek:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam jednego tylko , że na 10 litrów i się dobrze spisuje. Czytałam,że jeśli masz akwarium powyżej 30 litrów, to jeden ślimak na 10 litrów. Czyli u Ciebie wychodzą 4 . Ale ich w sumie wogóle nie widać. Przynajmniej wyżerają te ślimaczki małe.

One zżerają też resztki pokarmu od rybek-krewetek więc nie zagłodzisz go :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu ma dojść paczka z mchami :mrgreen: oraz zestaw do Co2, czekam z niecierpliwością :geek:

Ktoś jeszcze może coś powiedzieć na temat tych Helenek ??

Akwarium ma już 12 Dni.

 

Edit:

Więc tak Akwarium ma już 16 dni. Wczoraj wpuściłem 2 bocje siatkowane (tak wiem mam za małe akwarium, ale lepiej jak na tę chwile będą u mnie jak u kolegi co ma mniejszy baniak. Postaram się je sprzedać/oddać).Od dwóch dni stoi bimbrownia :mrgreen: Nadal czekam na paczkę z mchami, dodatkowo zakupiłem nawóz na allegro ponieważ kabombie żółkną trochę liście. Jak dojdą mchy to wstawie fotki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...