Skocz do zawartości

Płotka w akwarium


Maqll
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi o akwarium ogólne wraz z gupikami, neonami itp. Małem welona, niby ryba łagodna, karpiowata (podobnie jak płotka) a zjadła mi wszystkie neony, i chciala gupika też połknąć ale złapałem ją na gorącym uczynku (z pyska wystawała płetwa), wyciągnąłem mu na siłę ale niestety gupik już był nieżywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat ma 2 linki około 10cm w akwarium 400l pływają z rybami akwariowymi. Ma je już 3 lata... 10cm! Znaczy skarłowaciały chyba.

z linkami to się spotkałem w sklepie zoologicznym, może jest jakaś specjalna odmiana do akwarium. A chodzi mi o płotkę taką z jeziora malutką do 10 cm, i o uklejkę. Podobają mi się i chciałbym je poopserwować. Jestem wędkarzem i tak z ciekawości.HI . Wiem że to poniżej wymiaru ale jedną jak wezmę taką malutką to chyba cięzkiego grzechu nie będzie hi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Ci powiem : wpuść sobie okoni !!!

A tak na serio to płotka, to nie żadna ryba akwariowa !!! One żyją w jeziorach. To tak samo jak by Ciebie ktoś złapał i zamknął w pokoju 1x1m i miałbyś tam toaletę... jadalnię .... i łóżko .... fajnie by było ? Bo wg mnie NIE !! :shock:

Nawet nie podałeś jakie duże akwarium :zamieszany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślisz że te co masz w akwarium to swojego naturalnego środowiska nie mają? Chciałem taką malutką. A w jeziorze mógłby ją szczupak zjeść albo okoń bardzo prawdopodobne, albo mogła by nieprzetrwać zimy i udusić się bo lód na jeziorach. A aż tak bardzo małego akwa to niemam takie 112.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat ma 2 linki około 10cm w akwarium 400l pływają z rybami akwariowymi. Ma je już 3 lata... 10cm! Znaczy skarłowaciały chyba.

z linkami to się spotkałem w sklepie zoologicznym, może jest jakaś specjalna odmiana do akwarium. A chodzi mi o płotkę taką z jeziora malutką do 10 cm, i o uklejkę. Podobają mi się i chciałbym je poopserwować. Jestem wędkarzem i tak z ciekawości.HI . Wiem że to poniżej wymiaru ale jedną jak wezmę taką malutką to chyba cięzkiego grzechu nie będzie hi.

 

Nie żadna odmiana akwariowa... Liny złapane były podczas zimowej przyduchy na jeziorze... A nie myślałeś nigdy o ciernikach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam,że każda ryba z naszych wód może przenieśc jakąś chorobę,która dla nich jest niegroźna a dla akwariowych ryb może byc śmiertelna...

 

Ja jestem o tym wręcz przekonany, tylko że nie koniecznie trzeba od razu rezygnować z tych ryb. Brat najpierw wpuścił liny do mniejszego akwarium i przez kilka dni kąpał je w amc. Nigdy nie było problemu z rybami akwariowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba zryzykuje i wpuszcze jedną płotkę i uklejkę. Boję sie tylko tak jak pisałem wcześniej czy mi nie pozjada rybek mniejszych bo welon (ta sama rodzina) pozjadał mi. Chciałem zaciągnąć informacji od kogoś kto je mial w akwarium z mniejszymi rybkami np neonami. A o cierniku nie czytalem ale zaraz to zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do hodowli ryb krajowych musisz zobić osobny zbiornik...One wolą niższe temperatury. Poza tym musisz im zapenić sezonowe wahania tych pemperatur zwłaszcza, że przydałyby się krajowe rośliny...Nie wpuszczaj ich do akwarium z tropikalnymi rybami bo będą pasowały jak pięść do nosa. Poza tym z gupikami możesz się pożegnać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do hodowli ryb krajowych musisz zobić osobny zbiornik...One wolą niższe temperatury. Poza tym musisz im zapenić sezonowe wachania tych pemperatur zwłaszcza, że przydałyby się krajowe rośliny...Nie wpuszczaj ich do akwarium z tropikalnymi rybami bo będą pasowały jak pięść do nosa. Poza tym z gupikami możesz się pożegnać.

Zgodzę się tylko z tym, że nie pasują i jak podrosną mogą " zaopiekować" się mniejszymi mieszkańcami. Poza tym płotki w akwarium czują się świetnie w stałej temperaturze 25*C.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...