Jump to content

pomocy !

asikpik
 Share

Recommended Posts

Witajcie !

Jestem tu nowa. Bardzo chciałam prosić Was o pomoc. WIem, że ten temat był już poruszany wielokrotnie i pewnie macie już dość marudzących nowicjuszy, ale kogo mam się poradzić jak nie doświadczonych akwarystów. W sklepie zoologicznym to doradzają zakup najdroższych ryb a nie z sensem i wymogami rybek :( . Tak więc dażąc do sedna sprawy zakładam ok 125 l (81x36x50) akwarium i oczywiście, jak to bywa na początku, mam problem z obsadą. W pierwszej wersji miały być same skalary, ale odradzona nam je, choć strasznie mi się podobają. Potem przechodziliśmy przez etap gurami, molinezje, brzanki. I dalej nic nie wiem :zamieszany: W końcu wybrałam zestaw, ale chciałabym się Was poradzić czy tak może być. Nie chcę, aby rybki miały za ciasno albo aby któreś cierpiały. Starałam się dobierać w jednym biotypie. Wygląda to tak:

- pielęgniczka ramireza - 2 x 1+1

- pielęgniczka kakadu - 1+3

- kirysek panda - 6-8 szt.

Czy coś jeszcze tu dołożyć ??? Czy 2 rodzaje pielęgniczek nie będzie sobie przeszkadzać ?? A może jakieś sugestie ???

Z góry dziekuję za pomoc dla żółtodzioba.

Na skalary akwarium za małe. Może i wysokie ale za krótkie. Min. to 100cm długości. Ludzie one nie są tylko wysokie ale też całkiem długie. W tym litrażu lepiej nie łączyć pielęgniczek.

Pielęgniczka Ramireza 1+1 albo Kakadu 1+3.

Neonki Innesa 23-28 sztuk.

6-8 kirysków Panda.

Ewentualnie może być jeszcze jakaś żyworódka jak stadko samców gupika (ok. 6 sztuk) lub harem 1+2 molinezji/platki.

Neonki czerwone są dosyć delikatne, nie polecane amatorom. Neonki czarne to bystrzyki. Są większe więc jakbyś chciała mieć je zamiast Innesa to max. 17-21 sztuk.

I styknie.

ja próbowałem kiedyś i niestety kakadu tak goniły ramirezy że musiałem odłowić i przeniosłem je do 45l a co do kakadu to kupuj za jadnym razem samca i samice nie daj się podejść tak jak ja, chodzi o to że samic jest bardzo dużo a samców jak na lekarstwo a sprzedawcy obiecują że samce napewno dojadą ja za samcem biegałem 2 miesiące obie rybki sa fajne i łatwe w hodowli kakadu coś się u mnie nie chcą trzeć a ramirezy juz dały mi ze 100 małych